// článek...

Vestavěné spotřebiče

Nej Kuchyňské linky: Latest post

Vestavěné spotřebiče v kuchyni

V dnešní době jsou v kuchyňských linkách velice žádané tzv. vestavěné spotřebiče. Nejenom že vypadají pěkně na pohled, ale také šetří naše místo. Jaké spotřebiče se dají vestavět a jaké je lépe nechat volně stojící si povíme v následujícím článku.

Když máme malou kuchyň

Pokud patříte k těm méně šťastným a vaše kuchyň neoplývá příliš velkým prostorem, nemusíte zoufat. V dnešní době kuchyňská studia dokáží doslova kouzlit s prostorem v kuchyni. I v relativně malé místnosti se dá vybudovat velice příjemná kuchyňská linka, která bude vybavena vším, co je v dnešní době téměř nutností. Právě v menších místnostech jsou nespornou výhodou vestavěné spotřebiče, která nám ušetří tak drahocenný prostor. Dnes již je zcela normální, že výrobci nabízejí ten samý model elektrospotřebiče ve vícero rozměrech a je tedy snadné si vybrat přesně vaší potřebnou velikost např. myčka nádobí apod. Velice populárním řešením pro malé byty se stala téměř miniaturní kuchyňka, která se nechá postavit například do obývacího pokoje.

Hlavní vestavěné spotřebiče

Myčka nádobí

myčka nádobí - vestavěné spotřebiče do kuchyně
V moderní kuchyni již tento elektrospotřebič nesmí chybět. Věřte nebo ne, myčka nádobí vám ušetří mnoho času a také peněz. Na trhu naleznete mnoho variant myček. Dle velikostí většinou narazíte na myčky schopné umýt 12 nebo 6 souprav nádobí. Hned na první pohled lze také rozeznat, jestli je myčka určena k vestavbě nebo ne. Myčky určené k vestavbě na přední straně nemají žádné ovládací prvky (ty jsou umístěny v horní částí dveří). Ostatní myčky mívají ovládací prvky na přední straně dveří (rovná se snadnější obsluha).

Vestavěná trouba a varná deska

Dříve téměř nepředstavitelná věc, dnes již zcela normální. Do kuchyňské linky lze zabudovat jak varnou desku, která může využívat jako zdroj energie plyn nebo elektřinu (elektrické plotýnky, sklokeramická deska nebo indukční deska), tak také lze zabudovat troubu. Toto zabudování má jisté výhody, oproti typickým sporákům „v jednom kuse“. Dnešní vestavěné trouby se dělají nižší (šetří energii) a zároveň si troubu můžete umístit do jakékoliv výšky. Nejčastěji se používá umístění do úrovně očí.

Pracovní prostor je důležitý

Díky tomu, že velkou většinu spotřebičů lze zabudovat do linky a kuchyňského nábytku, zbývá mnohem více prostoru pro pracovní místo. To ocení každá hospodyňka, protože dostatek místa v kuchyni ulehčuje práci a přípravu jídel. Právě zde je dobré zmínit, že např. sklokeramická deska může sloužit také jako pracovní deska (avšak jen na odkládání různých předmětů).

Digestoř v kuchyni

V každé kuchyni by měla být umístěna digestoř. Druh digestoře je velice ovlivněn velikostí samotné kuchyně. V menších kuchyní lze i digestoř jednoduše zabudovat do kuchyňské linky a ušetřit tak kousek drahocenného prostoru. Avšak myslete na to, že digestoř jako „solitér“ může napomáhat celkovému pojetí designu kuchyně.

Schovat ledničku? Ale kam?

americká lednička s vinotékou
Dnes jsou velice populární tzv. „americké ledničky“. Ty se vyznačují především tím, že jsou dvoudveřové. Ledničky tohoto typu jsou rozděleny na dvě části (lednička pro běžné potraviny a mrazák). Často ve dveřích naleznete např. malý domácí bar, popřípadě výrobník ledu. Tyto ledničky se však jen velmi těžko zabudovávají popřípadě k tomu nejsou vůbec určeny. Pokud budete hledat ledničku pro zabudování, je nutné se poohlédnout po specializovaných prodejnách, protože ve velké většině prodejen na tyto ledničky nenarazíte.

Pro milovníky vína jsou dnes také připraveny domácí vinotéky. Ty se vyrábějí ve dvou provedeních – volně stojící nebo určené pro zabudování. Specialitou na trhu jsou také „americké ledničky“, které mají přímo ve dveřích zabudovanou malou vinotéku.

Shrnutí na závěř

Ti z vás, kteří budují novou kuchyni, mají rozhodování jaký druh spotřebičů zvolit, jednodušší. Volné spotřebiče jsou jednodušší na umístění a často si poradíte zcela sami. U vestavěných spotřebičů je to složitější. Je nutné mít k těmto spotřebičům uzpůsobenou kuchyňskou linku a samotná vestavba musí být odvedena pečlivě a bez chyb. Důležité je také myslet na design celé kuchyně, aby se vám nestalo, že jednotlivé spotřebiče budou mít jinou barvu a nebudou k sobě vůbec ladit.

Přidejte si článek mezi oblíbené:
 • Print this article!
 • E-mail this story to a friend!
 • Facebook
 • Digg
 • Google
 • del.icio.us
Banner - kuchyňské linky
Výnosy a montáže nábytku

Související články:

Diskuze:

 1. [...] Troubu je vhodné umístit nad úroveň kuchyňské linky, jak jsme psali v jednom z minulých článků: Vestavěné spotřebiče v kuchyni. [...]

  Autor Nej Kuchyňské linky | Máte ve své kuchyni vše na správném místě? | Leden 22, 2009, 12.31
 2. [...] následujících řádcích jsou uvedeny poslední módní trendy v designu kuchyní – dřezy, spotřebiče, nábytek, barvy a mnoho [...]

  Autor Nej Kuchyňské linky | Trendy v kuchyňském designu (1) | Únor 24, 2009, 16.18
 3. [...] trendem jsou v poslední době tzv. vestavěné spotřebiče. Působí mnohem přirozeněji, pokud je lednice schovaná za dvířky ve stejném stylu jako je [...]

  Autor Nej Kuchyňské linky | Trendy v kuchyňském designu (2) | Březen 2, 2009, 15.15
 4. [...] a elegantnost s důrazem kladeným na kvalitní materiál. Je tomu především z důvodů automatických myček nádobí, které dávají nejen příborovým sadám [...]

  Autor Nej Kuchyňské linky | Kuchyňské příbory | Leden 19, 2010, 13.10
 5. [...] a vrchní část (skříňky) v barvě bílé. Do takto zvoleného designu můžete umístit i kuchyňské spotřebiče v neobvyklých barvách (černá, červená, žlutá). Pokud dáváte přednost ocelovým [...]

  Autor Nej Kuchyňské linky | Černobílé kuchyně - fotogalerie | Únor 23, 2010, 14.47

Vyzkoušejte speciálně upravené vyhledávání jen z oblasti kuchyní, kuchyňských linek a nábytku.


Výnosy a montáže nábytku

Poslední články

Co ovlivňuje cenu kuchyňských linek a jak se dají pořídit levně?
Co ovlivňuje cenu kuchyňských linek a jak se dají pořídit levně?
Květen 14, 2015
Dřezové baterie – kterou si zvolit a proč?
Dřezové baterie – kterou si zvolit a proč?
Říjen 16, 2014
Neobvyklé vychytávky do kuchyně
Neobvyklé vychytávky do kuchyně
Leden 22, 2014
Vestavěná mikrovlnná trouba - ano či ne?
Vestavěná mikrovlnná trouba - ano či ne?
Prosinec 12, 2013
Praktický kráječ na banán
Praktický kráječ na banán
Listopad 18, 2013