// článek...

Design

Nej Kuchyňské linky: Latest post

Sporáky a rozdíly mezi nimi

V každé kuchyni nalezneme pár elektrospotřebičů, bez kterých by kuchyně nemohla existovat. Mezi hlavní spotřebiče patří sporáky, trouby a lednice. Dnes bychom se rádi věnovali právě sporákům. Těch existuje hned několik druhů a záleží na každé hospodynce, jakým způsobem vaří a připravuje jídlo.

Velká většina sporáků má standartizovanou šířku a výšku. Nejčastěji se v obchodech setkáte s klasickou šířkou 54 cm. Jedinou vyjímnkou jsou sporáky určené pro gastronomické využití nebo sporáky se sklokeramickou deskou. Ty se vyrábějí i ve větších šířkách. Hlavní rozdíly tak spočívají v energii, kterou sporák využívá k ohřevu a vaření jídla.

Plynové sporáky

Jedná se o nejpouživanější typy sporáků. Jejich hlávní výhodou je cenová dostupnost. Klasické plynové sporáky měly také plynovou troubu. U této trouby je největším problémem udržování té správné teploty. Dnes se již od tohoto druhu trouby upouští a raději se využívá elektrické trouby.

Kombinované sporáky

Jedná se o sporák, který má elektrickou troubu, ale plotýnky jsou plynové. Do panelákových bytů se jedná o nejpřijatelnější volbu. Takováto elektrická trouba umí hned několik funkcí, které oceníte při přípravě jídla (gril, ventilátor, dostatečné osvětlení). Výhodou jsou také přednastavené programy pro přípravy pokrmů.

sporaky-do-kuchyne-akce

Sporáky se sklokeramickou deskou

Velkou výhodou těchto sporáků je rychlý ohřev (provozní teploty dosáhnou již za 15 sekund) a také vícezónové plotýnky. Ty umožňují lepší využítí elektrické energie. Efektivita sklokeramických desek se pohybuje okolo 70%. Další výhodou je snadná údržba a čištění. Tento typ sporáků mívá také elektrickou troubu a hodí se tam, kde chybí přívod plynu.

Litinové sporáky

Stále se také prodávají litinové sporáky, které však na dnešní dobu nemají příliš velkou efektivitu při spotřebě energie. Své místo si však najdou a zaslouží.

Pokud tedy uvažujete nad koupí nového sporáků, využíjte nabídky internetového obchodu specializovaného na kuchyňské elektrospotřebiče a sporáky.

Přidejte si článek mezi oblíbené:
  • Print this article!
  • E-mail this story to a friend!
  • Facebook
  • Digg
  • Google
  • del.icio.us
Banner - kuchyňské linky
Výnosy a montáže nábytku

Související články:

Diskuze:

Žádný komentář pro článek “Sporáky a rozdíly mezi nimi”

Zanechat komentář

Vyzkoušejte speciálně upravené vyhledávání jen z oblasti kuchyní, kuchyňských linek a nábytku.


Výnosy a montáže nábytku

Poslední články

Co ovlivňuje cenu kuchyňských linek a jak se dají pořídit levně?
Co ovlivňuje cenu kuchyňských linek a jak se dají pořídit levně?
Květen 14, 2015
Dřezové baterie – kterou si zvolit a proč?
Dřezové baterie – kterou si zvolit a proč?
Říjen 16, 2014
Neobvyklé vychytávky do kuchyně
Neobvyklé vychytávky do kuchyně
Leden 22, 2014
Vestavěná mikrovlnná trouba - ano či ne?
Vestavěná mikrovlnná trouba - ano či ne?
Prosinec 12, 2013
Praktický kráječ na banán
Praktický kráječ na banán
Listopad 18, 2013