// článek...

Novinky

Nej Kuchyňské linky: Latest post

Moderní trouba v kuchyni

Nezbytnou součástí výbavy kuchyňské linky je bezesporu trouba. Starší trouby uměly jen péct a nic více se v nich nedalo připravit. Později se objevily trouby v modernějším pojetí. U těchto již můžete vybrat z různých programů např.: dolní a horní pečení, gril, zapnutí ventilátoru nebo funkci rozmrazování. V dnešní době jsou k zakoupení na našem trhu nové generaci trub, které umí už mnohem více.

Nemáte příliš času na pečení a vaření? Nevládnete kulinářskému umění tolik, jako vaše kamarádka? Nezoufejte, právě pro vás je tu zcela nová generace pečící trouby, která nese tzv. název „receptová trouba“. Pokud znáte a umíte ovládat např. domácí pekárnu, nebude pro vás žádný problém obsluhovat receptovou troubu. V samé podstatě stačí do této trouby vložit připravené suroviny, vybrat ten správný program, stisknout tlačítko a můžete jít třeba na nákupy (jídlo se mezitím samo připraví). Je jedno, jestli nevíte, jak se peče bábovka, nebo vepřové maso na bylinkách. Přístroj se postará sám o správnou teplotu a dobu pečení.

trouba-v-kuchyni-3

Ovládání a příprava jídla

moderni-trouba

Podle zvoleného programu trouba sama reguluje stále teplotu. To oceníte především u pečení masa a masitých pokrmů, kde je nutné na začátku péct maso při vyšší teplotě. Tímto způsobem se maso na začátek zatáhne a zůstane šťavnaté. Po této fázi přichází druhé, kde se maso jen dopéká při nižší teplotě, aby bylo dostatečně měkké. Velkou výhodou těchto moderních přístrojů je také zvukový signál, který vás upozorní, jakmile máte maso podlít. Pečení moučníků není o nic složitější. Stačí vložit těsto na pekáč, vložit do trouby, vybrat program a trouba se o vše ostatní postará sama.

Velkou novinkou jsou trouby, které mají zabudované místo pro předehřívání talířů. Už se nemusíte bát, že naservírujete na jídelní stůl chladné jídlo. Díky předehřátým talířům vynikne lépe chuť jídla a mnohem déle zůstane pokrm při správné teplotě.

Počkejte si na konec

U těchto nových „receptových trub“ zapomeňte na to, že se během pečení podíváte na vaše připravované jídlo. Pro správnou přípravu jídla je totiž velice důležité, aby jste neotvírali dvířka trouby dříve, než jste na to upozorněni zvukovým signálem. Kdyby jste totiž tak neučinili, narušili byste pečící podmínky uvnitř trouby. Ta by mohla následně špatně vyhodnotit stav a vaše jídlo by tak mohlo přijít vniveč. K velké výhodě patří, že většina výrobců dodává spolu se spotřebičem také kuchařku, kde máte přímo popsány ty nejlepší recepty, které se dají pomocí této moderní trouby připravit.

foto: Miele, Candy, Bosch

Přidejte si článek mezi oblíbené:
  • Print this article!
  • E-mail this story to a friend!
  • Facebook
  • Digg
  • Google
  • del.icio.us
Banner - kuchyňské linky
Výnosy a montáže nábytku

Související články:

Diskuze:

Žádný komentář pro článek “Moderní trouba v kuchyni”

Zanechat komentář

Vyzkoušejte speciálně upravené vyhledávání jen z oblasti kuchyní, kuchyňských linek a nábytku.


Výnosy a montáže nábytku

Poslední články

Co ovlivňuje cenu kuchyňských linek a jak se dají pořídit levně?
Co ovlivňuje cenu kuchyňských linek a jak se dají pořídit levně?
Květen 14, 2015
Dřezové baterie – kterou si zvolit a proč?
Dřezové baterie – kterou si zvolit a proč?
Říjen 16, 2014
Neobvyklé vychytávky do kuchyně
Neobvyklé vychytávky do kuchyně
Leden 22, 2014
Vestavěná mikrovlnná trouba - ano či ne?
Vestavěná mikrovlnná trouba - ano či ne?
Prosinec 12, 2013
Praktický kráječ na banán
Praktický kráječ na banán
Listopad 18, 2013