// článek...

Podlahy

Nej Kuchyňské linky: Latest post

Podlaha v kuchyni

V dnešním článku se zaměříme na téma blízce spojené nejen s kuchyňskými linkami, ale bydlením obecně. A tímto tématem je výběr a druhy podlah na našem trhu. Určitě jste si v obchodech všimli širokého sortimentu podlahových krytin. Proto je vhodné znát pár základních aspektů pro výběr té pravé podlahy právě pro vás.

Cena podlahových krytin

Nemusíme si nic nalhávat. Pro většinu lidí je nejdůležitějším rozhodujícím faktorem při výběru podlahy právě cena. V dnešní době naleznete v obchodech (kamenných i na internetu) široké rozpětí cenové hladiny. Nejlevnější laminátovou podlahu lze zakoupit už za cenu okolo 100,-Kč/m2. Na druhou stranu existují podlahy z masivu (dub, buk, borovice, bambus apod.) kde se cena pohybuje již okolo 1000,-Kč/m2.

Na co budeme podlahu využívat

podlaha-v-kuchyniJe dobré před koupí podlahové krytiny si dobře rozmyslet, jak často bude podlahy využívána a namáhána. Například v ložnici nikdy neuděláte chybu, pokud jako podlahovou krytinu použijete koberec. Ložnice je místo, kde je malá frekvence pohybu a proto není nutno se o podlahu starat tak často, jako v jiných částech bytu. V kuchyni, obývacím pokoji nebo předsíni je vhodné využít tzv. tvrdé podlahy (plovoucí podlaha, dlažba, linoleum apod.). Tento druh podlah především oceníte při každodenní údržbě. Oproti koberci je údržba např. dlažby velmi jednoduchá a také životnost je delší než u koberce.

Instalace podlahy

Pokud zrovna stavíte nový dům, instalace nové podlahy pro vás nebude tak velkým problémem, jako tomu může být při rekonstrukci bytu. U rekonstrukce podlahy je důležité zcela odstranit starou podlahovou krytinu (pozor si dávejte na plísně apod. věci) a teprve pak se většinou pokládá nová krytina. Druhů instalací krytin je velmi mnoho, o některých si povíme v nějakém z dalších našich článků.

Základní druhy podlahových krytin

Koberec

Jak jsme si již pověděli výše, je tento povrch velice populární v ložnici. Hlavní výhodou koberce je tepelná a zvuková izolace. Hlavními nevýhodami je náročnější údržba a menší životnost oproti jiným podlahovým krytinám.

Laminát

Laminát se u náš používá nejčastěji při náhradě plovoucí podlahy. Velice dobře vypadá. Na trhu naleznete desítky druhů a různých vzorů. Je trvanlivý a dobře se udržuje. Na druhou stranu nemá tak dobré izolační vlastnosti vzhledem k vedení zvuku a také je dobré nedávat laminát do vlhkých prostor, kde by se mohl velmi rychle zvlnit.

Masiv

Nejčastěji se jako masiv využívají dřeviny jako Dub, Buk, Borovice. Čím dál častěji narazíte v nabídkách také na exotické dřeviny jako např. Teak, Wenge, Piynkada, Bambus apod. Exotické dřeviny jsou obecně trvanlivější, ale také značně dražší. Velkou výhodou dřevěných podlah je jejich „nesmrtelnost“, mají vysokou schopnost pohlcovat a uvolňovat vlhkost a také navozují pocit „tepla“.

V některých z příštích článků se můžete těšit na detailní informace o jednotlivých druzích podlahových krytin, které se nejčastěji využívají právě v kuchyních.

Přidejte si článek mezi oblíbené:
 • Print this article!
 • E-mail this story to a friend!
 • Facebook
 • Digg
 • Google
 • del.icio.us
Banner - kuchyňské linky
Výnosy a montáže nábytku

Související články:

Diskuze:

 1. [...] je definovaná jako bohatá hnědá barva s měděnými tóny. Původně se hojně využívalo jako podlahová krytina (parkety, fošny apod.). Dnes je Wenge velice ohrožený druh stromu a je dokonce zapsán na [...]

  Autor Nej Kuchyňské linky | Kuchyně v barvě Wenge | Leden 21, 2010, 11.58
 2. [...] prostor více oddělí. Zároveň je však vhodné volit jeden druh podlahy (v tomto případě plovoucí podlaha). Více inspirace a tipů naleznete na našich [...]

  Autor Nej Kuchyňské linky | Propojení kuchyně a obyváku | Duben 28, 2010, 8.40

Vyzkoušejte speciálně upravené vyhledávání jen z oblasti kuchyní, kuchyňských linek a nábytku.


Výnosy a montáže nábytku

Poslední články

Co ovlivňuje cenu kuchyňských linek a jak se dají pořídit levně?
Co ovlivňuje cenu kuchyňských linek a jak se dají pořídit levně?
Květen 14, 2015
Dřezové baterie – kterou si zvolit a proč?
Dřezové baterie – kterou si zvolit a proč?
Říjen 16, 2014
Neobvyklé vychytávky do kuchyně
Neobvyklé vychytávky do kuchyně
Leden 22, 2014
Vestavěná mikrovlnná trouba - ano či ne?
Vestavěná mikrovlnná trouba - ano či ne?
Prosinec 12, 2013
Praktický kráječ na banán
Praktický kráječ na banán
Listopad 18, 2013