// článek...

Kuchyňské linky

Nej Kuchyňské linky: Latest post

Změny v kuchyňském designu

Kuchyně patří mezi místnosti, kde se schází celá rodina. Pro některé z nás je kuchyň místem, kde trávíme téměř všechen svůj volný čas. Jiní berou kuchyň jen jako místo pro přípravu jídla. Abychom se v kuchyni cítili dobře, je dobré využít nápadných kuchyňských doplňků, které mohou z kuchyně udělat plnohodnotnou místností pro život.

Za posledních pár desetiletí se v oblasti kuchyňského designu vystřídalo mnoho trendů. V 70.letech bylo na západě módou mít barevné stěny (velice oblíbená byla zelená nebo oranžová barva). V 80.letech to bylo prozměnu tehdy velice populární luxfery. Ty se dnes opět vrací zpět, avšak ve zcela jiných provedeních a povrchových úpravách. Později v 90.letech bylo módou mít studenou podlahu (kachličky se vzorem „mramoru“). Na přelomu tisíciletí byly velice populární žulové a kamenné desky. Dnešní trendy jsou v podstatě vhodnou kombinací všeho již zmiňovaného.

Dnes jsou například populární skleněné dlaždice, které se používají jako obklady. Velkou výhodou je snadná údržba, trvanlivost a originální vzhled. V nabídkách firem naleznete hned několik desítek typů, tvarů a barev. I dnes se stávají populární luxfery, avšak zde je dobré upozornit, že jejich zakomponování do kuchyně by jsme raději měli nechat na designerech. Jako podlahovou krytinu lze zvolit kachličky, dřevo, umělé dřevo nebo dnes hojně využívaný litý beton (dnes již není problém si zvolit jakoukoliv barvu podlahy).

centralni-osvetleni-kuchyne

Jednoduše a levně lze změnit vzhled celé kuchyně pomocí osvětlení. Centrální osvětlení kuchyně můžete volit výstřední a moderní. Cena osvětlení do kuchyně se pohybuje od pár stovek až po několik tisíc. I tak lze osvětlení v kuchyni měnit častěji, než právě kachličky popřípadě kuchyňskou linku. Například na obrázku můžete vidět velice jednoduché centrální osvětlení, které můžete zkombinovat jak s dřevěnou podlahou tak betonem.

Kuchyňské doplňky by měly tvořit určitý kontrast ke zbytku kuchyně. Proto je vhodné volit jiné barvy, které celý prostor mohou rozzářit. Vhodné doplňky do kuchyní naleznete jak na internetu, tak v kamenných prodejnách typu Baumax, Asko, Ikea apod.

Přidejte si článek mezi oblíbené:
  • Print this article!
  • E-mail this story to a friend!
  • Facebook
  • Digg
  • Google
  • del.icio.us
Banner - kuchyňské linky
Výnosy a montáže nábytku

Související články:

Diskuze:

Žádný komentář pro článek “Změny v kuchyňském designu”

Zanechat komentář

Vyzkoušejte speciálně upravené vyhledávání jen z oblasti kuchyní, kuchyňských linek a nábytku.


Výnosy a montáže nábytku

Poslední články

Co ovlivňuje cenu kuchyňských linek a jak se dají pořídit levně?
Co ovlivňuje cenu kuchyňských linek a jak se dají pořídit levně?
Květen 14, 2015
Dřezové baterie – kterou si zvolit a proč?
Dřezové baterie – kterou si zvolit a proč?
Říjen 16, 2014
Neobvyklé vychytávky do kuchyně
Neobvyklé vychytávky do kuchyně
Leden 22, 2014
Vestavěná mikrovlnná trouba - ano či ne?
Vestavěná mikrovlnná trouba - ano či ne?
Prosinec 12, 2013
Praktický kráječ na banán
Praktický kráječ na banán
Listopad 18, 2013