// článek...

Kuchyňské linky

Nej Kuchyňské linky: Latest post

Židle do kuchyně – jaké a proč?

Kuchyně není jen místem pro přípravu jídla, ale často bývá spojena s jídelnou nebo jídelním koutem. Aby jste si mohli vychutnat Vaše připravené jídlo co nejlépe, je vhodné vybrat si správný jídelní set. U takovéhoto setu je důležité dávat pozor na pár základních věcí, které se týkají židlí a posezení.

Aby se Vám na židli pohodlně sedělo, je nutné aby splňovala pár základních věcí. Nejdůležitější z nich jsou výška posedu a délka sedáku. Výška kuchyňské židle je velice důležitá, ačkoliv každý z nás potřebuje jinou výšku. U židlí do kuchyně toto však nemusí hrát hlavní roli, protože na této židli sedíme jen po krátký čas (dobu konzumace jídla). Délka sedáku souvisí s výškou. Čím delší sedák, tím nám stačí nižší výška židle.

zidle-do-kuchyne

Pokud si budete vybírat nové židle do kuchyně, je vhodné přímo na místě vyzkoušet jak se na židli sedí u stolu, se kterým bude židle užívána. Pod stolem musíte mít dostatek místa pro své nohy. Stůl pak musí být dostatečně široký, abychom se zbytečně nedotýkali nohama osoby na protější straně. S výškou židle souvisí právě výška stolu. Správně bychom měli při posedu svírat pravý úhel naší ruky s plochou stolu.

Opěradlo židle

Pro správné sezení je důležitá délka, sklon a tvar opěradla. Pro krátkodobé sezení postačí klasická rovná židle s rovným opěradlem. Naopak pokud patříte k milovníkům káv a u stolu si čtete například noviny, je pro Vás mnohem důležitější, mít kvalitní posed. Pro delší sezení jsou vhodné židle s vytvarovanou bederní opěrkou, která je vypouklá v oblasti kříže. Obecně lze říci, že raději volíme opěradlo vyšší než nižší.

zidle-do-kuchyne3

Židle do kuchyně pak mohou mít nejrůznější podobu. Od ohýbaného nábytku, čalouněného, vyplétaného, ratanového až po plastové židle. Je na každém z nás, které židli dáme přednost. Z designového hlediska pak samozřejmě hraje velkou roli barva židle. Tu si musíme volit s přihlédnutím k celkovému pojetí kuchyně a kuchyňské linky. K minimalistické kuchyni se určitě nebude hodit ratanový sedací set. Proto při výběru židlí do kuchyně (celého jídelního setu) vždy pamatujte na celkové pojetí a myšlenku kuchyně jako celku.

banner-zidle

Přidejte si článek mezi oblíbené:
  • Print this article!
  • E-mail this story to a friend!
  • Facebook
  • Digg
  • Google
  • del.icio.us
Banner - kuchyňské linky
Výnosy a montáže nábytku

Související články:

Diskuze:

Žádný komentář pro článek “Židle do kuchyně – jaké a proč?”

Zanechat komentář

Vyzkoušejte speciálně upravené vyhledávání jen z oblasti kuchyní, kuchyňských linek a nábytku.


Výnosy a montáže nábytku

Poslední články

Co ovlivňuje cenu kuchyňských linek a jak se dají pořídit levně?
Co ovlivňuje cenu kuchyňských linek a jak se dají pořídit levně?
Květen 14, 2015
Dřezové baterie – kterou si zvolit a proč?
Dřezové baterie – kterou si zvolit a proč?
Říjen 16, 2014
Neobvyklé vychytávky do kuchyně
Neobvyklé vychytávky do kuchyně
Leden 22, 2014
Vestavěná mikrovlnná trouba - ano či ne?
Vestavěná mikrovlnná trouba - ano či ne?
Prosinec 12, 2013
Praktický kráječ na banán
Praktický kráječ na banán
Listopad 18, 2013