// článek...

Kuchyňské linky

Nej Kuchyňské linky: Latest post

Využití LED pásků v kuchyni

V poslední dekádě nastal obrovský rozvoj v LED technologiích. I přes skutečnost, že i tohle odvětví se neobešlo bez slepých uliček, můžeme dnes bez obav tvrdit, že LED osvětlení plně nahradí konvenční zdroje světla jak v interiéru či exteriéru. Každá mince má svůj rub i líc, stejně tak tato technologie má i svá úskalí.

Tím největším může být vyšší pořizovací cena led zdroje či omezený úhel svícení (světlo se nešíří všemi směry podobně jako u žárovky). Pojďme se však podívat na přednosti a možnosti které nám tohle osvětlení nabízí nejen pro nově zařizované bydlení. Zde lze jmenovat zejména tři druhy světelných zdrojů LED: žárovky, zářivky a flexibilní pásky. První dvě jmenované položky nám jsou asi všem známé. Malý otazník se může skrývat nad LED pásky. Co si lze pod tímto pojmem představit?

LED osvětlení v podobě pásků

Elastická páska je tvořena tzv. moduly, které představují sériové propojení tří diod. Tyto moduly mají délku 5cm či 10cm a jsou vzájemně paralelně propojeny mezi sebou do takřka libovolné délky. Existuje zde celá řada typů led pásek, pojďme se podívat na konkrétní využití např. v našich kuchyních. Tím prvním co nás napadne je osvětlení kuchyňské linky. Všechny led pásky jsou vybaveny samolepící spodní páskou 3M.

Led pásek do kuchyně - bílý

Rychlá a jednoduchá instalace LED pásků

Nejsnazším způsobem instalace je tedy prosté nalepení na suchý, odmaštěný povrch. V moderních a nově zařizovaných kuchyních je však vhodné umístit led pásek do hliníkového profilu, který může být přichycen ke zdi, skříňkám nebo může byt zapuštěn do dna nástěnných skříněk. Pro dostatečné osvětlení je vhodné zvolit diody typu SMD5050 s hustotou osazení 60 LED na metr. Zapojení zvládne každý středně zdatný jedinec i díky tomu, že se jedná o bezpečné napětí 12V.

led-osvetleni-do-kuchyne-pasky

Pokud si nejste jisti s výběrem zdroje a zapojením, je vhodné se obrátit na odborníky. Pro kuchyň je využitelná zejména barva světla bílá (studená či teplá). Pokud si nejste jisti jaká barva bude ta pravá, je možnost nainstalovat tří barevný pásek RGB. Díky ovladači s IR senzorem si lze snadno namíchat koktejl požadovaných barev. V kuchyni však nemáme pouze kuchyňskou linku. Osvětlení můžeme využít i jako dekorativní design vaší kuchyně. Pro tyto účely jsou vodné pásky s nižším osazení (tj. 30 LED/m) nebo s menšími diodami (typ 3528). Připravili jsme pro vás praktický manuál na téma LED pásky, který vím poradí s výběrem a instalací – prostě vše co by jste chtěli vědět o LED osvětlení pomocí pásků.

Přidejte si článek mezi oblíbené:
 • Print this article!
 • E-mail this story to a friend!
 • Facebook
 • Digg
 • Google
 • del.icio.us
Banner - kuchyňské linky
Výnosy a montáže nábytku

Související články:

Diskuze:

2 komentářů pro článek “Využití LED pásků v kuchyni”

 1. led pásky používám od letošního roku v kuchyni i koupelně a maximální spokojenost

  Autor pavel skrba | Srpen 8, 2012, 14.54
 2. Dobrý den chci se optat,kolik stojí tak světelná lišta pod kuchnskou linku.Děkuji

  Autor Miluše | Červen 2, 2015, 15.44

Zanechat komentář

Vyzkoušejte speciálně upravené vyhledávání jen z oblasti kuchyní, kuchyňských linek a nábytku.


Výnosy a montáže nábytku

Poslední články

Co ovlivňuje cenu kuchyňských linek a jak se dají pořídit levně?
Co ovlivňuje cenu kuchyňských linek a jak se dají pořídit levně?
Květen 14, 2015
Dřezové baterie – kterou si zvolit a proč?
Dřezové baterie – kterou si zvolit a proč?
Říjen 16, 2014
Neobvyklé vychytávky do kuchyně
Neobvyklé vychytávky do kuchyně
Leden 22, 2014
Vestavěná mikrovlnná trouba - ano či ne?
Vestavěná mikrovlnná trouba - ano či ne?
Prosinec 12, 2013
Praktický kráječ na banán
Praktický kráječ na banán
Listopad 18, 2013