// článek...

Kuchyňské linky

Nej Kuchyňské linky: Latest post

Trendy v kuchyňském designu (2)

Po minulém prvním díle - trendy v kuchyňském designu (1), vám nyní přinášíme pokračování základních trendů co se týká kuchyní a kuchyňských linek za posledních pár let. V dnešním článku si povíme pár základních informací o elektrických spotřebičích v kuchyni, uspořádání kuchyní a také o dřezech a kuchyňských bateriích. 

Trend číslo 3 – Více stylových profesionálních spotřebičů

V poslední době se klade čím dál více větší důraz na zdravé vaření, ale ať už vaříte pro zdraví nebo někdy rádi zkoušíte některá exotická jídla, či úplnou klasiku, je vždy potřeba mít k ruce opravdu kvalitní spotřebiče, které vyhovují veškerým vašim požadavkům a stejně tak ladí s vaší kuchyní a jsou stylové.

Jasným trendem jsou v poslední době tzv. vestavěné spotřebiče. Působí mnohem přirozeněji, pokud je lednice schovaná za dvířky ve stejném stylu jako je zbytek linky, než když v kuchyni bije do očí velká nerezová či bílá stěna dveří lednice. Stejně tak můžete schovat i myčku, mikrovlnku.

Na druhou stranu však můžou nerezové plochy působit velmi moderně a stylově a to především v kombinaci se správnými barvami použitými v kuchyni.

Dalším prvkem v kuchyni, který je potřeba sladit je odsávač par (digestoř). Na trhu existuje široká nabídka různých druhů digestoří z různých materiálů od nerezu přes měď či jiných rustikálních kovových povrchů. Můžete si tak vybrat styl digestoře, který se bude přesně hodit do designu vaší kuchyně.

retro-lednicka-v-kuchyni

Pokud máte rádi retro styl, pak na trhu můžete najít mnoho různých spotřebičů v odvážných barevných kombinacích a designovém provedení, tyto spotřebiče se pak můžou stát velmi originální dominantou ve vaší kuchyni. Barevné provedení je opravdu široké (např. ohnivá červená, elektricky modrá, zelená či žlutá).

Trend číslo 4 – Uspořádání kuchyňských úschovných prostor

V současnosti je jedním z nejvýznamnějších designových prvků v kuchyni celková organizace a řešení prostor pro úschovu nádobí, potravin a dalších kuchyňských pomocníků. Možnosti uspořádání jsou velmi široké a je tedy z čeho si vybírat. Vyklápěcí, vysouvací, otočné police a mnoho dalších.

Každý, kdo rád vaří, potřebuje, aby všechno nádobí, speciální kuchyňské pomůcky a všemožné ingredience byly opravdu neustále po ruce. Je tak velmi vhodné uspořádat vše podle účelu použití, co nejblíže místům pro přípravu, vaření, pečení a podobně, aby se tak práce v kuchyni stala mnohem efektivnější.

Každá věc si v kuchyni najde své místo, ve skřínkách, zásuvkách, praktické jsou i závěsné systémy pro hrnce a pánvičky, pro kořenky, nebo i pro houby a čističe.

Nedílnou součástí každé kuchyně je i místo pro odpadky, v současnosti navíc vzrůstá potřeba recyklace, proto je vhodné mít několik košů pro různé druhy odpadků. Pro tyto účely je velmi praktické mít několik barevně odlišených nádob s víkem, které zabraňuje úniku nechtěného zápachu a usnadňují třídění.

Pokud Vám dispozice kuchyně dovolí je více než vhodné zařídit si malý kumbál jako spíž. Je to skvělý způsob uschování a přehledné organizování potravin. Pokud máte menší kuchyni, poslouží Vám stejně i větší skříň.
Velmi zajímavým a absolutně praktickým prvkem je zabudované dřevěné prkýnko přímo v lince či ostrůvku. Jednak to pracovní plochu velmi ozvláštní, ale v první řadě velmi usnadní mnoho úkonů v kuchyni. Ať už jde o krájení, sekání, hnětení těsta apod.

Trend číslo 5 – Jedinečný design kuchyňského dřezu a baterie

Hitem poslední doby jsou zcela vnořené dřezy, působí uhlazeně, jemně a čistě a velmi se tak hodí do moderních kuchyní. Dřez je instalován pod pracovní desku a nemá tak kolem vystouplý lem. Čistění dřezu a jeho okolí je tak mnohem jednoduší, jelikož zde nejsou žádné škvíry, kde by mohly uvíznout drobky potravin a špíny.

Navíc si dnes může každý koupit dřez přesně podle svých představ. Množství tvarů, velikostí a materiálového provedení je nepřeberné. Použití asymetrických tvarů, oválných či kulatých tvarů může pracovní desku příjemně ozvláštnit. Praktické jsou vícenásobné dřezy, s větší mísou a menší na oplachování ovoce a zeleniny. V některých případech právě pro účely omývání potravin bývá malý dřez umístěn u přípravné plochy nebo v ostrůvku.

Ke každému dřezu patří bezesporu také zvolená baterie. Množství kohoutků je nepřeberné, od klasických kohoutků, či pákových baterií, z různých materiálů i velikostí. Každý má tak možnost vybrat si přesně tu baterii, která do dané kuchyně pasuje nejvíce.

trendy-v-kuchyni5

Celkový kuchyňský design jako u této ultra-moderní kuchyně na obrázku je ucelenou ukázkou použití odvážných barev a tvarů a udává tak zcela nový směr v současných trendech.

Přidejte si článek mezi oblíbené:
  • Print this article!
  • E-mail this story to a friend!
  • Facebook
  • Digg
  • Google
  • del.icio.us
Banner - kuchyňské linky
Výnosy a montáže nábytku

Související články:

Diskuze:

Žádný komentář pro článek “Trendy v kuchyňském designu (2)”

Zanechat komentář

Vyzkoušejte speciálně upravené vyhledávání jen z oblasti kuchyní, kuchyňských linek a nábytku.


Výnosy a montáže nábytku

Poslední články

Co ovlivňuje cenu kuchyňských linek a jak se dají pořídit levně?
Co ovlivňuje cenu kuchyňských linek a jak se dají pořídit levně?
Květen 14, 2015
Dřezové baterie – kterou si zvolit a proč?
Dřezové baterie – kterou si zvolit a proč?
Říjen 16, 2014
Neobvyklé vychytávky do kuchyně
Neobvyklé vychytávky do kuchyně
Leden 22, 2014
Vestavěná mikrovlnná trouba - ano či ne?
Vestavěná mikrovlnná trouba - ano či ne?
Prosinec 12, 2013
Praktický kráječ na banán
Praktický kráječ na banán
Listopad 18, 2013