// článek...

Kuchyňské linky

Nej Kuchyňské linky: Latest post

Stůl do kuchyně aneb jak si správně vybrat

Současní designéři nabízejí nespočet nádherných a oslnivých kuchyňských stolů, stejně jak se mění design u veškerého zařízení domu, tak i kuchyňské stoly se dobou mění. V současnosti přicházejí na trh nové materiály, vzrůstá popularita minimalistického stylu a vzdušného prostoru. Nyní Vám přinášíme několik rad, jak si vybrat z široké nabídky ten správný stůl pro Vás.

Velikost a tvar Vaší kuchyně

V první řadě je potřeba kuchyňský stůl plně přizpůsobit celkové proporci kuchyně, kolik místa máte k dispozici. Jedním ze základních stylů bývá kuchyně ve tvaru písmene „L“. V takto prostorově řešené kuchyni je velmi vhodné umístit do středu kulatý či oválný stůl. Pokud máte ale mnoho místa, můžete použít v podstatě všechno co si přejete. Základním pravidlem před tím, než jdete na nákupy do specializovaného obchodu, je vše si důkladně změřit a čísla si poznamenat, tak bude vybírání správného stolu jednodušší.

Styl a materiál

Styl kuchyňského stolu by měl doplňovat celkový koncept Vaší kuchyně a měl by ladit se zvoleným designem jak v kuchyni, tak i ve zbytku bytu. Pokud máte rádi minimalismus, je velmi vhodný stůl se skleněnou deskou, který nenaruší jemnou linku Vašeho domova a prostor zůstane velmi vzdušný a prostorný. Dřevěný stůl je vhodný do klasických interiérů, zatímco kovové či ocelové stoly působí jedinečně a navozují pocit svobody a volnosti. Dřevo je silné a trvalé, pokud máte malé děti, sklo není příliš vhodné, může být zdrojem nebezpečí. Stoly z umělých materiálů jsou velmi jednoduché na údržbu. A kovové stoly jsou velmi nekonvenční.

stul-do-kuchyne

Kvalita

Kuchyňské stoly musí být velmi odolné proti různým tepelným vlivům, kontaktům s různými matriály a surovinami. Způsob práce v kuchyni by měl určit kvalitu povrchu stolu, tak aby tento stůl vydržel co nejdéle. Někteří uživatelé na kuchyňském stole mohou provádět některé tepelné úpravy, proto povrch těchto stolů musí být enormně tepelně odolný. V každém případě je však vhodné vždy vybírat stoly s povrchy vysoké kvality a kupovat je od ověřených prodejců. Materiál stolu je vždy potřeba přizpůsobit Vaším záměrům a proto je potřeba důkladně vybírat z dostupných materiálů – skla, dřeva, kovů nebo umělých materiálů.

Rozpočet

Kuchyňský stůl musí vyhovovat proporcím Vaší kuchyně, ale také objemu Vaší peněženky. Cílem každého je koupit si vybraný stůl za co nejmenší cenu. Proto je vhodné obejít několik prodejců, či vyhledat na internetu nejvhodnější nabídky daného stolu a také je potřeba přihlížet k poskytovaným službám, jako je doprava zdarma, instalace apod.

Více než jeden účel

Stůl do kuchyně nemusí sloužit pouze k hodování nad chutnou tabulí. Stejně tak po dobrém obědě můžete udělat z kuchyňského stolu pracovní kout, nebo ji využít jiným způsobem. Klíčovým faktorem je praktičnost pro všechny způsoby využití a také celkový design. Je potřeba stůl využít maximálním způsobem jak pro práci, tak pro krásu.
Při výběru kuchyňského stolu je potřeba dbát na parametry, které by měl mít. Jsou to kvalita, styl, rozměr a cena. Jak dlouho by měl plnit svou funkci, zdali je vhodný jak designově, tak i cenově jsou základní otázky, které byste si měli položit.

Přidejte si článek mezi oblíbené:
  • Print this article!
  • E-mail this story to a friend!
  • Facebook
  • Digg
  • Google
  • del.icio.us
Banner - kuchyňské linky
Výnosy a montáže nábytku

Související články:

Diskuze:

Žádný komentář pro článek “Stůl do kuchyně aneb jak si správně vybrat”

Zanechat komentář

Vyzkoušejte speciálně upravené vyhledávání jen z oblasti kuchyní, kuchyňských linek a nábytku.


Výnosy a montáže nábytku

Poslední články

Co ovlivňuje cenu kuchyňských linek a jak se dají pořídit levně?
Co ovlivňuje cenu kuchyňských linek a jak se dají pořídit levně?
Květen 14, 2015
Dřezové baterie – kterou si zvolit a proč?
Dřezové baterie – kterou si zvolit a proč?
Říjen 16, 2014
Neobvyklé vychytávky do kuchyně
Neobvyklé vychytávky do kuchyně
Leden 22, 2014
Vestavěná mikrovlnná trouba - ano či ne?
Vestavěná mikrovlnná trouba - ano či ne?
Prosinec 12, 2013
Praktický kráječ na banán
Praktický kráječ na banán
Listopad 18, 2013