// článek...

Kuchyňské linky

Nej Kuchyňské linky: Latest post

Osvětlení do kuchyně

Aby jste mohli v kuchyni připravovat jídlo pohodlně a cítili se příjemně, je důležité zvolit správné osvětlení kuchyňské linky a prostoru v kuchyni. Extistuje hned několik kritérií, podle kterých svítidla do kuchyně vybírat. Zároveň osvětlení plní i funcki designovou a musí se do interiéru hodit.

V kuchyni obecně musí být dostatek světla. Pokud nemá kuchyňská linka dostatek denního světla, musíme jen nahradit umělým osvětlením. Velice důležité je mít dostatek osvětlení pro přípravu pokrmů (aby nedošlo k úrazu). Z toho plyne, že nejdůležitejším osvětlením v kuchyni je osvětlení kuchyňské linky (především pak pracovní desky).

Nejčastěji se můžeme setkat s tzv. přisazeným osvětlením, které je umístěno pod vrchní částí kuchyňské linky (skřínkami). Zde je vhodné volit difuzní optické kryty a ne bodové osvětlení. Vhodnou variantou je využití trubicových zářivek s vhodným difuzním krytem. Ten nám musí zaručit stejnoměrné rozdělení světla po celé délce pracovní desky. Platí zde  nepsané pravidlo – čím tmavější pracovní deska, tím více světla potřebujeme.

osvetleni-do-kuchyne2

Centrální osvětlení do kuchyně

Jako v jiných místnostech i zde potřebujeme centrální osvětlení. Centrální osvětlení kuchyně by určitě nemělo být podobné lustrům, které známé z obývacího pokoje. Osvětlení v kuchyni musí být jednoduché s málo liniemi (pro snadnější čištění). Složitými tvary si jen přiděláte práci při úklidu. Pro centrální osvětlení můžeme volit i bodové osvětlení, avšak je důležité podle velikosti prostoru zvolit dostatečné množství bodovek. Velkým záporem bodového osvětlení je velká energetická náročnost v porovnáním s množstvím světla, které je schopno nabídnout. Naštěstí jsou dnes na českém trhu led technologie, které rapidně snižují potřebu energie. Při návrhu osvětlení do kuchyně nezapomeňte na velice důležité osvětlení jídelního stolu. Zde máte také hned několik možností.

osvetleni-do-kuchyne

Osvětlení do kuchyně lze kombinovat. Zářivky vs. bodové světla (led technologie apod.). Vždy si však uvědomte, že při vaření vzniká více nečistot a osvětlení je nutné jednou za čas vyčistit. Za tímto účelem volte i správné svítidla do kuchyně. Čím jednodušší tvary mají svítidla, tím jednodušeji se Vám bude udržovat jejich čistota.

Přidejte si článek mezi oblíbené:
  • Print this article!
  • E-mail this story to a friend!
  • Facebook
  • Digg
  • Google
  • del.icio.us
Banner - kuchyňské linky
Výnosy a montáže nábytku

Související články:

Diskuze:

Žádný komentář pro článek “Osvětlení do kuchyně”

Zanechat komentář

Vyzkoušejte speciálně upravené vyhledávání jen z oblasti kuchyní, kuchyňských linek a nábytku.


Výnosy a montáže nábytku

Poslední články

Co ovlivňuje cenu kuchyňských linek a jak se dají pořídit levně?
Co ovlivňuje cenu kuchyňských linek a jak se dají pořídit levně?
Květen 14, 2015
Dřezové baterie – kterou si zvolit a proč?
Dřezové baterie – kterou si zvolit a proč?
Říjen 16, 2014
Neobvyklé vychytávky do kuchyně
Neobvyklé vychytávky do kuchyně
Leden 22, 2014
Vestavěná mikrovlnná trouba - ano či ne?
Vestavěná mikrovlnná trouba - ano či ne?
Prosinec 12, 2013
Praktický kráječ na banán
Praktický kráječ na banán
Listopad 18, 2013