// článek...

Kuchyňské linky

Nej Kuchyňské linky: Latest post

Kuchyňská linka v moderním bytě

Pokud se chystáte renovovat nebo kupovat novou kuchyňskou linku, je vhodné při výběru kuchyňské linky pamatovat na pár základních pravidel, které je radno dodržovat. Asi nejdůležitějším kritériem je praktičnost. Ačkoliv se to nemusí zdát, v kuchyni trávíme velkou část svého života. Proto je velmi důležité, abychom se v kuchyni cítili dobře. Neméně zásadní věcí je vzhled. Ten by měl korespondovat s celkovou myšlenkou a proporcí bytu.

Typy kuchyňských linek

kuchyněV dnešní době narazíte na českém trhu na nepřeberné množství kuchyňských linek. Ať už to jsou linky sériově vyráběné nebo linky na míru, vždy je dobré si uvědomit, že základním kritériem pro výběr je velikost vaší kuchyně. Ten kdo má k dispozici velké prostory, má napůl vyhráno. Nemusí se rozmýšlet nad velikostí linky a může řešit její praktičnost.

Dalším kritériem je tvar linek. K základním patří tzv. podlouhlé linky (často se s nimi setkáte v panelákových bytech). Je to nejednodušší tvar jak pro výběr, tak pro samotnou montáž. Další možností jsou linky do tvaru písmene L. Zde již záleží na umístění linky a její poloze. Nejsložitější a zároveň největší kuchyňské linky jsou do písmene U. Tyto linky se upřednostňují v rodinných domech, kde se často kuchyň propojuje zároveň obývací pokoj.

Barevné provedení linky

Při koupi nové linky je dobré vědět o základním pravidlu barvy linky. Ta by za žádnou cenu neměla být příliš světlá (čistě bílá) ani příliš tmavá (čistě černá). Na takovýchto linkách jde vidět sebemenší smetí, špína a proto tyto barvy nejsou příliš praktické. Na druhou stranu jsou designově atraktivní. Jen musíte počítat s tím, že budete linku častěji uklízet a čistit.

Úložné prostory

Jak jsme již zmínili na začátku článku, hlavním kritériem pro výběr linky je praktičnost. Ta je velmi ovlivňována rozmístěním a počtem úložných prostor. V dnešní době si můžete nechat zhotovit kuchyňskou linku na míru. Zde je pak dobré, poradit se s designérem nebo navštívit kuchyňské studio, kde vám rádi pomohou a poradí. V neposlední řadě jsou úložné prostory velmi atraktivní záležitostí právě pro designéry. Ti si mohou „pohrát“ s materiály a vykouzlit tak jedinečnou linku dle vašeho přání.

Před koupí linky je dobré zvážit tyto věci:

 • Zabudované spotřebiče ano nebo ne (popřípadě jaké spotřebiče – myčka, lednička, sporák apod.)
 • Výška linky by měla odpovídat vaší výšce
 • Barva, materiál, vzor pracovní desky
 • Dostatečné osvětlení pracovní desky (pokud místnost nedisponuje dostatkem oken, je nutné přidat více umělého osvětlení)
 • Bezpečnost pracovní linky a elektrických spotřebičů (především v rodinách s malými dětmi)
Přidejte si článek mezi oblíbené:
 • Print this article!
 • E-mail this story to a friend!
 • Facebook
 • Digg
 • Google
 • del.icio.us
Banner - kuchyňské linky
Výnosy a montáže nábytku

Související články:

Diskuze:

 1. [...] z vás, kteří budují novou kuchyni, mají rozhodování jaký druh spotřebičů zvolit, jednodušší. Volné spotřebiče jsou [...]

  Autor Nej Kuchyňské linky | Vestavěné spotřebiče v kuchyni | Leden 20, 2009, 10.54
 2. [...] funkcí, která má poskytovat kuchyně pro pár. U obou jsou požadavky na funkce odlišné. Pokud kuchyni využívá pouze pár nebo dokonce jen jeden člověk, předpokládá se, že tito budou chodit jíst často do [...]

  Autor Nej Kuchyňské linky | Vybíráme ideální kuchyňský nábytek | Březen 17, 2009, 9.32
 3. [...] touží po moderní kuchyni. Pod pojmem moderní kuchyně si lze představit kuchyň, která splňuje veškeré dnešní nároky, které jsou na kuchyňskou linku [...]

  Autor Nej Kuchyňské linky | Moderní kuchyně - fotografie | Září 2, 2009, 9.03

Vyzkoušejte speciálně upravené vyhledávání jen z oblasti kuchyní, kuchyňských linek a nábytku.


Výnosy a montáže nábytku

Poslední články

Co ovlivňuje cenu kuchyňských linek a jak se dají pořídit levně?
Co ovlivňuje cenu kuchyňských linek a jak se dají pořídit levně?
Květen 14, 2015
Dřezové baterie – kterou si zvolit a proč?
Dřezové baterie – kterou si zvolit a proč?
Říjen 16, 2014
Neobvyklé vychytávky do kuchyně
Neobvyklé vychytávky do kuchyně
Leden 22, 2014
Vestavěná mikrovlnná trouba - ano či ne?
Vestavěná mikrovlnná trouba - ano či ne?
Prosinec 12, 2013
Praktický kráječ na banán
Praktický kráječ na banán
Listopad 18, 2013