// článek...

Kuchyňské linky

Nej Kuchyňské linky: Latest post

Kuchyně podle Feng Shui

V dnešním článku by jsme Vám rádi představili trochu nezvyklý pohled na kuchyňskou linku. Uznávání stylu Feng Shui v kuchyni je stejně důležité jako v jiných částech domu. Feng Shui dodá do Vaší kuchyně zdraví a sílu, pozice kuchyně může mít totiž značný vliv na celou Vaší rodinu. Prvním a základním krokem k Feng Shui kuchyni je, udržovat ji čistou a uklizenou jak je to jen možné.

Kuchyně s uvadlými potravinami na stole nadělá více škody než užitku, proto je potřeba mít v kuchyni vše dobře uspořádané. Snažte se mít v kuchyni co nejvíce čerstvých zásob pro vaření.Ve Feng Shui kuchyni by měly být čerstvá zelenina a ovoce, ale je potřeba neustále dbát na to, aby každý kus potravin byt okamžitě odstraněn v případě jeho okorávání.

Dalším významným prvkem v kuchyni je sporák, pro něj také platí pravidla Feng Shui. Je potřeba aby byl sporák plně funkční. Zásady Feng Shui jsou založeny na hojnosti a zdraví, proto by se sporák měl používat velmi často a neupřednostňovat mikrovlnnou troubu. Pokud by měl sporák nějakou vadu, znamenalo by to možná finanční vydání navíc. Zajímavým efektem může být také umístění zrcadla za hořáky, tento jednoduchý trik opticky zdvojnásobí počet hořáků a navodí tak pocit hojnosti, přísun dobrého jídla a posilování zdraví.

feng-shui-kuchyne2

Rozmístěni v kuchyni

Podle stylu Feng Shui je velmi důležité dokonale sladit živly v kuchyni, jedná se především o vodu a oheň. Podle tohoto pravidla nesmí nikdy být sporák a dřez naproti sobě. Pokud byste je měli takto umístěné, pravděpodobně to povede k rozbrojím a hádkám ve Vaší rodině. Možným způsobem, jak tento vliv neutralizovat, je umístit mezi tyto místa v kuchyni něco zeleného, nejčastěji květinu. Nejlepším umístěním zařízení v kuchyni je tzv. Feng Shui trojúhelník. Tedy sporák, dřez a lednice by měly být umístěny každá na jeden vrchol trojúhelníku a tak vytvářet harmonickou kuchyni. Ideální vzdáleností těchto spotřebičů je 1,8 až 2,4 metru. Dalším pravidlem je, aby měl kuchař/ka při vaření výhled na dveře, spíše, než kdyby je měl mít za zády.

Barvy v kuchyni

Feng Shui si velmi zakládá na správném sladění barev, proto tomu v kuchyni nebude jinak. Při vybírání barevných odstínů se vyhněte ohnivým barvám jako jsou červená, růžová, fialová. Tyto barvy mohou narušit harmonii Vašeho domova. Na druhou stranu barvy jako bílá, béžová, světle zelená či modrá navozují klidnou atmosféru.

feng-shui-kuchyne

Důležité rady pro kuchyni ve stylu Feng Shui

 • Uvadlé potraviny by měly být odstraněny vždy co možná nejdříve, čímž se zabrání ztrátě dobré Chi energie.
 • Nádobí by mělo být přehledně uspořádáno, tak aby bylo snadno k nalezení a neustále při ruce.
 • Vynášejte koš s odpadky každý večer, to Vám pomůže nalézt dveře k novým příležitostem.
 • Čistěte skvrny na sporáku či kolem jiných spotřebičů bezprostředně vždy, když se vytvoří, zabráníte tak možným hádkám.
 • Vyvarujte se umístění mikrovlnné trouby či toustovače v blízkosti jakéhokoli posezení, může to způsobit emoční poruchy či na rušit rodinou pohodu.
 • Pokud chcete předejít finančnímu stresu je potřeba pravidelně zametat a vytírat podlahu v kuchyni.
 • Pro utvrzení zdraví je vhodné mít na kuchyňském stole mísu s ovocem a v ní přesně devět kousků čerstvého ovoce.
 • Ostré nádobí jako jsou nože či kuchyňské nůžky mějte vždy uloženy v zásuvkách a ne na očích, to může vyvolat konflikty či úzkosti.
 • Snažte se, aby místa, kde máte uloženy potraviny byly vždy z poloviny plné, protože to bude znamenat hojnost energie ve Vaší Feng Shui kuchyni.
Přidejte si článek mezi oblíbené:
 • Print this article!
 • E-mail this story to a friend!
 • Facebook
 • Digg
 • Google
 • del.icio.us
Banner - kuchyňské linky
Výnosy a montáže nábytku

Související články:

Diskuze:

Žádný komentář pro článek “Kuchyně podle Feng Shui”

Zanechat komentář

Vyzkoušejte speciálně upravené vyhledávání jen z oblasti kuchyní, kuchyňských linek a nábytku.


Výnosy a montáže nábytku

Poslední články

Co ovlivňuje cenu kuchyňských linek a jak se dají pořídit levně?
Co ovlivňuje cenu kuchyňských linek a jak se dají pořídit levně?
Květen 14, 2015
Dřezové baterie – kterou si zvolit a proč?
Dřezové baterie – kterou si zvolit a proč?
Říjen 16, 2014
Neobvyklé vychytávky do kuchyně
Neobvyklé vychytávky do kuchyně
Leden 22, 2014
Vestavěná mikrovlnná trouba - ano či ne?
Vestavěná mikrovlnná trouba - ano či ne?
Prosinec 12, 2013
Praktický kráječ na banán
Praktický kráječ na banán
Listopad 18, 2013