// článek...

Kuchyňské linky

Nej Kuchyňské linky: Latest post

Inovativní horkovzdušná a parní trouba v jednom

Každoročně jsou udělována mezinárodní ocenění pro inovativní designové návrhy a vynálezy, které představují aktuální vrchol kvality a designu bytového zařízení pro ulehčení našeho života. Letos získala německá společnost Miele cenu za inovativní moderní kuchyňský spotřebič.

Ten představuje budoucnost v pečení a parním vaření. Oceněným spotřebičem se stala 90 centimetrů široká kombinovaná horkovzdušná a parní pyrolytická trouba Miele, která je označována za v současnosti nejlepší troubou na světě. Jedná se o vrcholně designově řešený, ale především vysoce funkční kousek, díky němuž se práce v kuchyni opět značně zjednoduší.

moderni-kuchynska-linka

Kombinovaná trouba značky Miele

Úspěch kombinované trouby Miele lze přičíst jeho všestrannosti. Je ideální pro restování, pečení a vaření zeleniny, ryb, příloh i dezertů. Základním principem multifunkčního vařiče je, že pracuje se suchým vzduchem a vlhkou párou. V nastavení „parní vařič“ jsou stejné funkce jako u předešlé generace parních vařičů, jeho inovativní řešení rozpoznáte při použití suchého horkého vzduchu. Poté vařič funguje jako horkovzdušná trouba s větrákem. Proces pečení a restování probíhá za střídání vlhkých a suchých sekvencí, které jsou řízeny elektronicky prostřednictvím přednastavených programů, které zaručí dokonalý výsledek. Pořadí, délku a intenzitu jednotlivých fází (suché a vlhké) jde samozřejmě nastavit i manuálně. Unikátnost tohoto kuchyňského spotřebiče dále tkví ve faktu, že vlhkost není měřena pouze v prostoru trouby, ale bere v úvahu i vnitřní vlhkost potravin, jež se ve vařiči připravují.

moderni-kuchynska-linka2

Když si společnost Miele vytyčovala za cíl vytvořit nejinovativnější troubu světa, věděla, že nemůže uspět pouze s faceliftem a přidáním budíků, zvonků či jiných drobností. Musela troubu obohatit o funkce, které povýší a zjednoduší celý proces vaření. Novými funkcemi se staly „vlhký režim Plus“ pro vaření, potravinářský teploměr a řízené pyrolytické čistění trouby. „Vlhký režim Plus“ automaticky dávkuje správné množství vody prostřednictvím plnící trubice, která instalována ve dveřním rámu, umožňuje tak dosáhnout dokonalých výsledků při restování a pečení.

K dispozici je také integrovaný gril, který je doplněn o dva vysoce výkonné ventilátory, aby byly zaručeny jednotné výsledky vaření a rychlé vytápění. V torubě je také instalován pohlcovač pachu AirClean, který zabraňuje uvolňování pachů a mastných výparů. Dalšími funkcemi jsou kontrolní panel z LED diod, více než 100 automatických programů pro přípravu pokrmů. Vnější povrch trouby je tvořen materiálem CleanSteel, který je odolný proti otiskům, stejně tak sklo na pecních dvířkách je čtyřnásobně glazováno. Vysokou spolehlivost zaručuje pevné ukotvení všech pohyblivých částí.

moderni-kuchynska-linka3

Přidejte si článek mezi oblíbené:
  • Print this article!
  • E-mail this story to a friend!
  • Facebook
  • Digg
  • Google
  • del.icio.us
Banner - kuchyňské linky
Výnosy a montáže nábytku

Související články:

Diskuze:

Žádný komentář pro článek “Inovativní horkovzdušná a parní trouba v jednom”

Zanechat komentář

Vyzkoušejte speciálně upravené vyhledávání jen z oblasti kuchyní, kuchyňských linek a nábytku.


Výnosy a montáže nábytku

Poslední články

Co ovlivňuje cenu kuchyňských linek a jak se dají pořídit levně?
Co ovlivňuje cenu kuchyňských linek a jak se dají pořídit levně?
Květen 14, 2015
Dřezové baterie – kterou si zvolit a proč?
Dřezové baterie – kterou si zvolit a proč?
Říjen 16, 2014
Neobvyklé vychytávky do kuchyně
Neobvyklé vychytávky do kuchyně
Leden 22, 2014
Vestavěná mikrovlnná trouba - ano či ne?
Vestavěná mikrovlnná trouba - ano či ne?
Prosinec 12, 2013
Praktický kráječ na banán
Praktický kráječ na banán
Listopad 18, 2013