// článek...

Kuchyňské linky

Nej Kuchyňské linky: Latest post

Grilovat se dá i doma

Jen málokdo odolá masu či zelenině s křupavou kůrčičkou a jiným lákavým lahůdkám z grilu. Grilování je mezi lidmi stále oblíbenější. Vybírat si totiž nemusíte jen zahradní grily, ale třeba také stolní grily na doma.

Většině z nás se při zmínce o grilování začnou sbíhat sliny a fantazie začne pracovat na plné obrátky. Není divu, vždyť strávit večer nebo odpoledne v kruhu svých blízkých a při povídání mimoděk grilovat oblíbené pochoutky je opravdu příjemné. Stačí si pouze vybrat ten správný typ grilu.

Plynové grily

Stále oblíbenější jsou plynové zahradní grily. Ty jsou v dnešní době už tak dokonale vybavené, že si je na léto můžete v klidu přestěhovat na zahradu nebo terasu. Plamen se dá dokonale regulovat a o udržení stálé teploty se postará poklop, a tak vám nic scházet nebude. Takový plynový gril má navíc postranní ploténku, která poslouží na vaření nebo ohřev. Zadní ohřev se hodí k dopékání nebo ohřívání již hotových jídel.

zahradni-grily

Tisíc chutí, tisíc vůní

Některé moderní plynové grily jsou vybaveny unikátním aromatickým systémem, který dokáže propůjčit jídlu nezaměnitelnou vůni. Do dvou misek, které jsou součástí grilu, se nalije víno, pivo nebo voda s přimíchanou aromatickou směsí nebo kořením. Ve chvíli, kdy se kapalina dostane do varu, začne uvolňovat aroma, jež dává připravovanému masu nebo zelenině neopakovatelnou chuť i vůni. Můžete si tedy připravit například steak s vůní piva, vína nebo bylinek.

Dřevěné uhlí stále láká

Na popularitě neztrácejí ani zahradní grily na dřevěné uhlí. Mají řadu moderních vymožeností. Velmi praktický je například speciální systém na rozdělávání a uhasínání ohně. Oheň zapálíte už za 25 sekund a místo nevábných podpalovačů postačí jen několik listů novin. Na ně nasypete dřevěné uhlí a pak už stačí jen zapálit. Do deseti minut se rozžhaví uhlí. Po grilování stačí jen vytáhnout mřížku a všechno žhavé uhlí bezpečně spadne do nohy grilu, která je naplněna vodou na uhašení.

domaci-grily-grilovani

Grilování v obýváku

Grilování na dřevěném uhlí se ovšem nemusíte vzdát ani v zimě nebo při dešti. Moderní stolní grily na dřevěné uhlí můžete díky speciálnímu dřevěnému uhlí s bambusovým základem a gelovému podpalovači používat i doma.

Přidejte si článek mezi oblíbené:
  • Print this article!
  • E-mail this story to a friend!
  • Facebook
  • Digg
  • Google
  • del.icio.us
Banner - kuchyňské linky
Výnosy a montáže nábytku

Související články:

Diskuze:

Žádný komentář pro článek “Grilovat se dá i doma”

Zanechat komentář

Vyzkoušejte speciálně upravené vyhledávání jen z oblasti kuchyní, kuchyňských linek a nábytku.


Výnosy a montáže nábytku

Poslední články

Co ovlivňuje cenu kuchyňských linek a jak se dají pořídit levně?
Co ovlivňuje cenu kuchyňských linek a jak se dají pořídit levně?
Květen 14, 2015
Dřezové baterie – kterou si zvolit a proč?
Dřezové baterie – kterou si zvolit a proč?
Říjen 16, 2014
Neobvyklé vychytávky do kuchyně
Neobvyklé vychytávky do kuchyně
Leden 22, 2014
Vestavěná mikrovlnná trouba - ano či ne?
Vestavěná mikrovlnná trouba - ano či ne?
Prosinec 12, 2013
Praktický kráječ na banán
Praktický kráječ na banán
Listopad 18, 2013