// článek...

Kuchyňské linky

Nej Kuchyňské linky: Latest post

Granitové dřezy a desky = originální design

Moderní kuchyňské linky již nemusí obsahovat jen nerezové dřezy tak jak je známe. V dnešní době jsou čím dál více populární tzv. granitové dřezy. Granit (známý také jako žula) je vyvřelá hornina a jedná se tedy o „kámen“. Moderní granitový dřez je dnes vyroben z mnoha složek a nejedná se tedy o ucelený kus kamene (masiv).

Granitové dřezy jak je známe dnes jsou vyráběny z drcené přírodní žuly (granitu), malých skleněných částí (kterých je okolo 80%), barevnými pigmenty a tvrzenou pryskyřicí (okolo 15%). Takto vyrobené dřezy jsou až o 30% lehčí oproti masivnímu kameni. Právě díky těmto výrobním postupům je granitový dřez velice hladký a extrémně tvrdý. Povrch granitových dřezů je téměř stoprocentně odolný všem chemickým prostředkům a poškrábání. Díky tomu tyto dřezy dosahují téměř doživotní záruky stálosti.

Výběr z desítek granitových dřezů

Dnes na trhu najdete desítky typů a designu těchto dřezů. Granitové dřezy mohou mít jedinečnou strukturu (hladké, matné, kombinované) a barevné odstíny. Správný výběr Vašeho dřezu ovlivní celkové pojetí kuchyňské linky. Správně vybraný dřez může povýšit design kuchyně o mnoho příček výšše.

Granitový dřez - černý (levně)

Není granit jako granit

Jako ve všech odvětvích i zde platí rčení – není granit jako granit. Nejčastěji se můžete setkat s granitovým dřezem, který ovšem není vyroben z tohoto materiálu. Jedním z takovýchto materiálů je Cermat, který na první pohled nemusít od pravého granitového dřezu rozeznat. Cermat poznáte při bližším ohledání dřezu – dřez je o mnoho lehčí a hlavním materiálem je „laminát“. Dřezy z Cermatu jsou o něco levnější, ale mají také jiné vlastnosti oproti dřezům z granitu.

granitove-drezy-kuchynske-linky-2

Originální design a vzhled

Pokud se rozhodnete pro nákup granitového dřezu, nebudete vynaložených peněz litovat. Dnes můžete dřezy zakoupit již v cenové hladině od 4 tisíc korun až po několik desítek tisíc. Běžné ceny se pohybují okolo 10 tisíc Kč. V této cenové hladině naleznete nejširší nabídku jak barevnosti tak typů granitových dřezů.

Přidejte si článek mezi oblíbené:
  • Print this article!
  • E-mail this story to a friend!
  • Facebook
  • Digg
  • Google
  • del.icio.us
Banner - kuchyňské linky
Výnosy a montáže nábytku

Související články:

Diskuze:

Žádný komentář pro článek “Granitové dřezy a desky = originální design”

Zanechat komentář

Vyzkoušejte speciálně upravené vyhledávání jen z oblasti kuchyní, kuchyňských linek a nábytku.


Výnosy a montáže nábytku

Poslední články

Co ovlivňuje cenu kuchyňských linek a jak se dají pořídit levně?
Co ovlivňuje cenu kuchyňských linek a jak se dají pořídit levně?
Květen 14, 2015
Dřezové baterie – kterou si zvolit a proč?
Dřezové baterie – kterou si zvolit a proč?
Říjen 16, 2014
Neobvyklé vychytávky do kuchyně
Neobvyklé vychytávky do kuchyně
Leden 22, 2014
Vestavěná mikrovlnná trouba - ano či ne?
Vestavěná mikrovlnná trouba - ano či ne?
Prosinec 12, 2013
Praktický kráječ na banán
Praktický kráječ na banán
Listopad 18, 2013