// článek...

Kuchyňské linky

Nej Kuchyňské linky: Latest post

Dřezové baterie – kterou si zvolit a proč?

Součástí každé kuchyňské linky je mycí část, kde hlavní roli hraje kuchyňský dřez. Součástí každého dřezu je dřezová baterie. Modelů baterií existují stovky a to v závislosti na designu samotného dřezu. Správným výběrem baterie můžete velmi ovlivnit celkový dojem z kuchyňské linky.

Pákové dřezové baterie

Tento druh baterií je velmi populární. Teplota a množství tekoucí vody se ovládá pomocí „páky“, kterou lze posunovat doleva nebo doprava. Dnes jsou populární také baterie, které mají tento ovládací prvek umístěn na svislo a teplota vody se ovládá posune k sobě a od sebe. U některých druhů dřezových baterií se ovládací mechanismus nachází pod výtokem vody, což nemusí být pro každého praktické. Pákové baterie patří k nejlevnějším a v některých obchodech ceny začínají od 500,- Kč.

baterie-pakova-kuchynske-linky

Kohoutkové baterie pro dřezy

Kohoutkové baterie se využívají v kuchyních už desítky let. V dřívějších dobách se baterie montovaly na zeď. Dnes se již od tohoto ustupuje a stojánková baterie je součástí dřezu. Proud a teplota vody je ovládána kohoutky. Červená barva na kohoutku signalizuje teplou vodu. Nevýhodou kohoutkových baterií je nemožnost jednoduše nastavit proud a teplotu vody jednou rukou. Cena těchto baterií se pohybuje od 1000,- Kč výš.

baterie-kohoutkova-do-kuchyne

Termostatické dřezové baterie

Za špičku v oboru jsou považovány tzv. termostatické baterie. Vzhledově tyto baterie vypadají podobně jako klasická kohoutková baterie (baterie má také dva kohoutky). Baterie se ovládá tím způsobem, že jedním madlem nastavíte požadovanou konstantní teplotu vody a druhým madlem už jen spouštíte vodu a regulujete množství jejího průtoku. Užívání termostatické baterie je tak velmi komfortní a bezpečné. Nemůže se stát, že byste se opařili teplou vodou. Cena termostatických dřezových baterií se pohybuje od 3000,-Kč výše.

termostaticka-drezova-baterie-kuchyne

Také u výběru dřezové baterie platí, že za kvalitu je dobré si připlatit. U levných baterií musí uživatel počítat s tím, že baterie nevydrží tak dlouhou a častokrát po krátkém užívání začínají kapat a povolovat. Kvalitní kuchyně si zaslouží také kvalitní dřezovou baterii.

Přidejte si článek mezi oblíbené:
  • Print this article!
  • E-mail this story to a friend!
  • Facebook
  • Digg
  • Google
  • del.icio.us
Banner - kuchyňské linky
Výnosy a montáže nábytku

Související články:

Diskuze:

Žádný komentář pro článek “Dřezové baterie – kterou si zvolit a proč?”

Zanechat komentář

Vyzkoušejte speciálně upravené vyhledávání jen z oblasti kuchyní, kuchyňských linek a nábytku.


Výnosy a montáže nábytku

Poslední články

Co ovlivňuje cenu kuchyňských linek a jak se dají pořídit levně?
Co ovlivňuje cenu kuchyňských linek a jak se dají pořídit levně?
Květen 14, 2015
Dřezové baterie – kterou si zvolit a proč?
Dřezové baterie – kterou si zvolit a proč?
Říjen 16, 2014
Neobvyklé vychytávky do kuchyně
Neobvyklé vychytávky do kuchyně
Leden 22, 2014
Vestavěná mikrovlnná trouba - ano či ne?
Vestavěná mikrovlnná trouba - ano či ne?
Prosinec 12, 2013
Praktický kráječ na banán
Praktický kráječ na banán
Listopad 18, 2013