// článek...

Kuchyňské linky

Nej Kuchyňské linky: Latest post

Dřezové baterie – druhy a trendy

Již je tomu dávno, kdy byly populární červeno-modré průhledné kohoutky u kuchyňských dřezů. Buďme rádi, že tato doba je již dávno pryč. V dnešní době si můžeme vybrat ze stovek dřezových baterií všeho druhu. Od pružinových, s perlátorem nebo svítících až po nejrůznější materiály a odstíny.

Výrobci kuchyňských dřezových baterií kladou důraz na design a nejrůznější „vychytávky“, které usnadňují práci v kuchyni. Velice populární jsou v poslední době tzv. „pružinové baterie“, díky kterým se stává umývání nádobí mnohem pohodlnějším a rychlejším. Mnohé mají také možnost využití vnitřní hadice, kterou lze jednoduše vysunout a využít pro umytí kuchyňské linky apod. Některé druhy baterií a hlavic mají na svém konci tlačítko, díky kterému aktivujete možnost spršky. Takto lze jednoduše a rychle omýt zeleninu a ovoce.

Mezi poslední trendy v této oblasti lze zařadit baterie, které mají možnost napojení tří přívodů vody. Toto ocení především majitelé rodinných domů vlastnící studnu s užitkovou vodou. U těchto baterií můžete využít užitkovou vodu pro oplachování nádobí apod. Stisknutím tlačítka pak během chvilky můžete využít pitnou vodu pro vaření apod. Ušetříte tak nemalé peníze za pitnou vodu.

baterie-do-kuchyne-nej

Velice populárním řešením se stávají dřezové baterie s tzv. perlátorem. Tento mechanismus zařídí jakési „nabublání“ vody. Tímto se šetří množství spotřebované vody a zároveň se lépe oplachuje například zelenina. Na druhou stranu toto řešení není vhodné pro rodiny, kde se nepoužívá pro umývání nádobí myčka. Proud vody se s využitím perlátoru zmenšuje a samotné umývání nádobí se stává obtížnějším.

Je libo svítící baterie

Pokud hledáte něco zajímavého, máme pro Vás tip. V nabídce českých prodejců naleznete také svítící baterie. V hrdle baterie je umístěn svítící kroužek, který může svítit Vámi požadovanou barvou. Pokud hledáte skutečně něco extra, existují modely, které podle teploty vody mění také barvu. Studená voda má barvu modrou, teplá pak červenou.

Poslední trendy také ukazují, že jedna baterie a dřez je málo. Čím dál častěji v kuchyňských linkách naleznete hned dva dřezy. Jeden mělký ve kterém se oplachuje zelenina a ovoce. Druhý pak dostatečně hluboký na umývání nádobí apod. Tento koncept byl převzat z profesionálních kuchyní (restaurací) a v moderních kuchyňských linkách se rychle zabydlel. S tímto souvisí i druhy baterií – u mělkého dřezu naleznete baterii se sprškou. U hlubšího dřezu pak baterii určenou pro umývání nádobí. Toto řešení si můžete dovolit, pokud máte dostatečně velkou a prostornou kuchyni.

Dřezové baterie by měly vždy ladit s dřezem a měly by tak doplňovat kuchyňský design a dotvářet tak jakousi hlavní „myšlenku“ kuchyně.

Přidejte si článek mezi oblíbené:
 • Print this article!
 • E-mail this story to a friend!
 • Facebook
 • Digg
 • Google
 • del.icio.us
Banner - kuchyňské linky
Výnosy a montáže nábytku

Související články:

Diskuze:

2 komentářů pro článek “Dřezové baterie – druhy a trendy”

 1. [...] dřezu je kuchyňská (dřezová) baterie. O této problematice jsme již psali v tomto článku: Dřezové baterie – druhy a trendy. Proto se tomuto problému nebudeme v tomto článku [...]

  Autor Nej Kuchyňské linky | Kuchyňské dřezy - tipy a rady | Květen 11, 2009, 15.12
 2. Ta svítící modrá vypadá děsně futuristicky. Líbí se mi, ale nevím, zda-li bych si takovouto kuchyňskou baterii pořídila. V oblečení nemám problémy experimentovat, ale co se týče bydlení ano. Jinak ale jsou pěkné! Zuzana

  Autor kuchyňské baterie | Červenec 10, 2013, 23.43

Zanechat komentář

Vyzkoušejte speciálně upravené vyhledávání jen z oblasti kuchyní, kuchyňských linek a nábytku.


Výnosy a montáže nábytku

Poslední články

Co ovlivňuje cenu kuchyňských linek a jak se dají pořídit levně?
Co ovlivňuje cenu kuchyňských linek a jak se dají pořídit levně?
Květen 14, 2015
Dřezové baterie – kterou si zvolit a proč?
Dřezové baterie – kterou si zvolit a proč?
Říjen 16, 2014
Neobvyklé vychytávky do kuchyně
Neobvyklé vychytávky do kuchyně
Leden 22, 2014
Vestavěná mikrovlnná trouba - ano či ne?
Vestavěná mikrovlnná trouba - ano či ne?
Prosinec 12, 2013
Praktický kráječ na banán
Praktický kráječ na banán
Listopad 18, 2013