// článek...

Kuchyňské linky

Nej Kuchyňské linky: Latest post

Dřevěná podlaha do kuchyně

Pro výběr podlahy do kuchyně lze využít mnoho materiálů jako jsou dlaždice, linoleum, marmoleum, laminátové podlahy popřípadě koberec (ten je nejméně vhodná podlahová krytina). Dnes bychom se chtěli zaměřit na dřevěnou podlahu do kuchyně. Postupem času totiž mnoho lidí dojde k závěru, že přávě moderní kuchyně a dřevěná podlaha jde skutečně dohromady.

Důvody pro dřevěnou podlahu

Prvním důvodem je především propojení jídelní části, obyvací části a kuchyně. Tímto lze docílit, že i zdánlivě malá kuchyně dostane ráz a vzhled mnohem větší kuchyně. Prostor kuchyně není přesně stanoven a vymezen. Podlaha z jednoho druhu materiálu navodí pocit „nekonečna“.

drevena-podlaha-kuchyne-bila

Jako druhý důvod zvolit vzhled podlahy. Dřevěná podlaha (pokud je kvalitní) vydrží stejně dlouho, jako jiné podlahové krytiny. Navíc dřevěný vzhled přináší nejen do kuchyně, ale celé obývací části pocit tepla a pohody. Pokud se budete rozhodovat, jestli zvolit masivní dřevo (parkety) nebo laminátovou podlahu, tak vězte, že dnes více jak estetika hrají hlavní roly peníze. V hobby marketech dnes naleznete desítky druhů laminátových podlah, avšak masiv bude vždy originál a vydrží mnohem déle.

U dřevěných podlah je také důležité myslet na vhodnou kombinaci s kuchyňskou linkou. Pokud máme kuchyňskou linku také dřevěnou, mohlo by se nám stát, že prostor „překombinujeme“ jedním druhem materiálu a prostor ztratí na své kráse. Proto se nejčastěji dřevěná podlaha kombinuje s rovnými (lesklými nebo matnými) plochami kuchyňské linky. V této kombinaci totiž vynikne jejich krása.

drevena-podlaha-kuchyne

Rozhodnutí jestli zvolit dřevěnou podlahu do kuchyně je na každém z nás. Důležité je si uvědomit celkové pojetí propojených místností a využití kuchyně. Pokud propojíme již zmiňované místnosti, vymažeme tím zažité hranice, že je klasická kuchyň určeně pro něžnější část obyvatelstva.

Přidejte si článek mezi oblíbené:
  • Print this article!
  • E-mail this story to a friend!
  • Facebook
  • Digg
  • Google
  • del.icio.us
Banner - kuchyňské linky
Výnosy a montáže nábytku

Související články:

Diskuze:

Žádný komentář pro článek “Dřevěná podlaha do kuchyně”

Zanechat komentář

Vyzkoušejte speciálně upravené vyhledávání jen z oblasti kuchyní, kuchyňských linek a nábytku.


Výnosy a montáže nábytku

Poslední články

Co ovlivňuje cenu kuchyňských linek a jak se dají pořídit levně?
Co ovlivňuje cenu kuchyňských linek a jak se dají pořídit levně?
Květen 14, 2015
Dřezové baterie – kterou si zvolit a proč?
Dřezové baterie – kterou si zvolit a proč?
Říjen 16, 2014
Neobvyklé vychytávky do kuchyně
Neobvyklé vychytávky do kuchyně
Leden 22, 2014
Vestavěná mikrovlnná trouba - ano či ne?
Vestavěná mikrovlnná trouba - ano či ne?
Prosinec 12, 2013
Praktický kráječ na banán
Praktický kráječ na banán
Listopad 18, 2013