// článek...

Kuchyňské linky

Nej Kuchyňské linky: Latest post

Co ovlivňuje cenu kuchyňských linek a jak se dají pořídit levně?

Pokud se zrovna poohlížíte po kuchyňské lince nebo po kuchyňské sestavě a nemáte zrovna nadbytek finančních prostředků, nezoufejte. V našem článku vám ukážeme, že na trhu se dají najít i levná a přitom dostatečně kvalitní řešení kuchyňských linek.

Tvar a rozměry - kuchyňské linky do paneláku

Prvním faktorem ovlivňujícím cenu kuchyňské linky jsou její rozměry a tvar. Kuchyňská linka do malého panelákového bytu bude samozřejmě stát výrazně méně, než když budete chtít vybavit prostornou kuchyni s jídelnou ve dvoupatrovém rodinném domě. Tvar kuchyňské linky je pak řešen právě dle rozměrů a prostorových možností kuchyně; dle tvaru se kuchyňské linky dělí na 5 typů.

 • Mezi dražší řešení patří kuchyňské linky s tvarem do U a s barovým pultem uprostřed či s tvarem do L a s varným ostrovem uprostřed.
 • Mezi levné kuchyňské linky patří ty s tvarem do L či dvě paralelní linie.
 • Nejlevnějším řešením jsou pak kompaktní kuchyňské sestavy uspořádané liniově (rovně), které jsou ideální např. právě pro malé panelákové byty.

kuchynska-linka-laminatova-drevotriska-1

Kuchyňská linka z levných laminovaných dřevotřískových desek za cca 4 000 Kč.

Volba materiálu - levné kuchyně z lamina

Společně s volbou kuchyňských spotřebičů ovlivňuje cenu kuchyňských soustav materiál, ze kterého je vyroben korpus kuchyně a dvířka kuchyňských skříněk. Platí zde samozřejmě přímá úměra – čím kvalitnější a odolnější materiál, tím vyšší pořizovací cena (mezi nejdražší kuchyňské linky budou tudíž patřit ty, které jsou vyrobené nejtvrdších dřevin). Existuje však několik výjimek potvrzujících pravidlo – lamino a dýhované dřevovláknité či dřevotřískové desky. Jejich využitím mohou být i levné kuchyňské linky skutečně kvalitní.

 • Lamino (LTD – laminovaná dřevotřísková deska) je cenově nejvýhodnější, snadno se udržuje, je velmi pevné a odolné. Povrch lamina je navíc možné vybrat z velkého množství dekorů a i levná kuchyňská linka tak může vypadat skutečně přepychově.
 • Ideálním kompromisem jsou dýhované desky s jádrem z DTD (dřevotřísková deska) či MDF (středně hustá dřevovláknitá deska). Jsou určeny těm z vás, kterým laminové dekory neříkají tolik jako kresba přírodního dřeva, jinak jsou v podstatě stejně kvalitní jako lamino.
 • Pro kuchyňské pracovní desky doporučujeme zvážit volbu spíše kvalitnějších materiálů, jedná se totiž o nejvíce zatěžovanou část celé kuchyňské linky a vyšší investice se zde skutečně vyplatí.

kuchynska-linka-laminatova-drevotriska-2

Levná kuchyňská sestava z lamina - cena cca 5 500 Kč.

Vybavení a doplňky kuchyňských linek

Velice důležitý je také výběr vestavěných spotřebičů a celé řady doplňků kuchyňských jako jsou madla, osvětlení, drátěné koše atd. Platí zde, že z původně levné kuchyňské sestavy vyrobené z laciných materiálů lze vhodnou kombinací s dražšími doplňky a kuchyňskými spotřebiči sestavit high-tech moderní kuchyň – a naopak.

 • Vnitřní vybavení - velký podíl na výsledné ceně kuchyňské linky má to, zda bude vybavena drátěným programem, zda bude disponovat speciálními šuplíky, nejrůznějšími držáčky apod.
 • Systémy skříněk - způsob, jakým se budou otevírat skříňky, může být obyčejný, ale i s pozvolným dojezdem. Existují i takové speciality jako např. rohové šuplíky – to všechno můžete mít a to všechno se promítne v tom v ceně kuchyňské linky.
 • Kuchyňské spotřebiče – nezáleží jen na tom, jak dobrou myčku si vyberete, ale i na tom, jestli bude vestavěná nebo ne. Vestavěné spotřebiče jsou o trošku dražší, ale mají svoje výhody, které nejsou zanedbatelné.
Přidejte si článek mezi oblíbené:
 • Print this article!
 • E-mail this story to a friend!
 • Facebook
 • Digg
 • Google
 • del.icio.us
Banner - kuchyňské linky
Výnosy a montáže nábytku

Související články:

Diskuze:

2 komentářů pro článek “Co ovlivňuje cenu kuchyňských linek a jak se dají pořídit levně?”

 1. [...] určitě mnohým hospodyňkám poslouží. Na fotografii můžete vidět právě takovouto levnou kuchyňskou linku, která je vyrobena z 16mm silného laminovaného materiálu. Linka je k dostání pouze jako celek [...]

  Autor Nej Kuchyňské linky | Levná kuchyňská linka do panelového bytu | Květen 14, 2015, 17.38
 2. [...] a levně lze změnit vzhled celé kuchyně pomocí osvětlení. Centrální osvětlení kuchyně můžete [...]

  Autor Nej Kuchyňské linky | Změny v kuchyňském designu | Květen 14, 2015, 17.39

Zanechat komentář

Vyzkoušejte speciálně upravené vyhledávání jen z oblasti kuchyní, kuchyňských linek a nábytku.


Výnosy a montáže nábytku

Poslední články

Co ovlivňuje cenu kuchyňských linek a jak se dají pořídit levně?
Co ovlivňuje cenu kuchyňských linek a jak se dají pořídit levně?
Květen 14, 2015
Dřezové baterie – kterou si zvolit a proč?
Dřezové baterie – kterou si zvolit a proč?
Říjen 16, 2014
Neobvyklé vychytávky do kuchyně
Neobvyklé vychytávky do kuchyně
Leden 22, 2014
Vestavěná mikrovlnná trouba - ano či ne?
Vestavěná mikrovlnná trouba - ano či ne?
Prosinec 12, 2013
Praktický kráječ na banán
Praktický kráječ na banán
Listopad 18, 2013