// článek...

Kuchyňské linky

Nej Kuchyňské linky: Latest post

Barový pult v kuchyni

Součástí moderních kuchyňských linek se v poslední době stává také barový pult, který rozšiřuje možnosti využití prostoru a způsobu života. Barový pult může sloužit jak k servírování nealkoholických a alkoholických nápojů, ale také ke konzumaci připravovaných pokrmů a zároveň ke kontaktu členů rodiny. V neposlední řadě také slouží barový pult v kuchyni jako další místo pro trávení času s Vašimi přáteli.

Díky barovému pultu lze velice jednoduše a snadno oddělit dva různé interiéry od sebe. Většinou se jedná právě o kuchyň a obývací pokoj. Umístěním barového pultu do prostoru mezi tyto dvě místnosti docílíme optického oddělení, ale zároveň zachováme vzdušnost a propojenost obou místností. Nejčastěji se můžeme setkat s umístěním pultu, který přímo navazuje na kuchyňskou linku. Barový pult by měl snoubit design jak samotné kuchyně, tak zároveň obývacího pokoje. Pokud tedy máte v obývacím pokoji moderní minimalistickou koženou sedací soupravu, je vhodné volit barové židličky v podobném duchu (materiál židlí, barva popřípadě základní rysy židlí).

barovy-pult-kuchyne

Barový pult

Pracovní deska kuchyňské linky se nemusí nikterak podřizovat budoucímu umístění pultu. Barová deska je umístěna vždy výše (100 až 120 cm od země) oproti kuchyňské desce. Designován stránka barového pultu je věc složitá a je na každém z nás. Základem je obdelníkový tvar pultu. Někdy se můžeme setkat s oválnými tvary popřípadě pult navazuje přímo na středový kuchyňský ostrůvek a v tomto případě může plnit také funkci stolu pro každodenní stolování.

Barová deska může být vyhotovena z MDF desky s povrchovou úpravou, z masivu, z keramických kachliček nebo např. z mramoru. Vždy by však měla pracovní deska baru korespondovat s kuchyňskou pracovní deskou. Nikdy by neměly být pracovní desky zcela odlišné.

barovy-pult-kuchyne2

Často se můžeme setkat s umístěním sloupku v barovém pultu. Ten pak může sloužit pro umístění drátěného programu a tím vznikne mnoho dalšího odkládacího prostoru.

Barové židle

Barové židle by měly splňovat několik základních předpokladů. Protože se jedná o sedací nábytek, vždy by měl být kladen důraz na kvalitní sedák a opěrku barové židle. Obecně lze říci, že sedák židle by měl být ve výšce 60 až 80 cm nad zemí. Záleží na druhu barové židle, některé umožňují tuto výšku plynule měnit a nastavovat. Jiné mají výšku pevně danou. Vždy by mělo být u pultu více židlí. Minimální počet jsou dvě, avšak mnohem lepší je lichý počet. Nejčastěji se umisťují tři barové židle. Samozřejmě záleží na velikosti a délce barového pultu.

banner-zidle

Ať už si pořídíte barový pult z jakéhokoliv důvodu, vždy Vám nabídce nový způsob posezení, komunikace a sblížení.

Přidejte si článek mezi oblíbené:
  • Print this article!
  • E-mail this story to a friend!
  • Facebook
  • Digg
  • Google
  • del.icio.us
Banner - kuchyňské linky
Výnosy a montáže nábytku

Související články:

Diskuze:

Žádný komentář pro článek “Barový pult v kuchyni”

Zanechat komentář

Vyzkoušejte speciálně upravené vyhledávání jen z oblasti kuchyní, kuchyňských linek a nábytku.


Výnosy a montáže nábytku

Poslední články

Co ovlivňuje cenu kuchyňských linek a jak se dají pořídit levně?
Co ovlivňuje cenu kuchyňských linek a jak se dají pořídit levně?
Květen 14, 2015
Dřezové baterie – kterou si zvolit a proč?
Dřezové baterie – kterou si zvolit a proč?
Říjen 16, 2014
Neobvyklé vychytávky do kuchyně
Neobvyklé vychytávky do kuchyně
Leden 22, 2014
Vestavěná mikrovlnná trouba - ano či ne?
Vestavěná mikrovlnná trouba - ano či ne?
Prosinec 12, 2013
Praktický kráječ na banán
Praktický kráječ na banán
Listopad 18, 2013