// článek...

Design

Nej Kuchyňské linky: Latest post

Smaltované nádobí v kuchyni

Abychom mohli naplno využívat kuchyni, je nutné mít to správné nádobí pro přípravu jídla a pokrmů. Dnešní nabídka je již tak široká, že si z ní vybere skutečně každý. Avšak zůstávají materiály, které mají svou historii a jsou prověřeny desítkami až stovkami let používání. Mezi takovýto druh patří smaltované nádobí.

Smaltované nádobí je používáno již po staletí a svou renesanci zažilo v polovině minulého století. V devadesátých letech minulého století pak zájem o toto nádobí upadal a to především z důvodu otevření trhu. Avšak nyní se mnoho hospodyněk k tomuto druhu nádobí vrací o opět objevuje kouzlo tohoto materiálu. Mezi velké přednosti smaltovaného nadobí patří především rychlost přípravy jídla a estetičnost tohoto druhu nádobí.

smaltovane-nadobi2

Smalt jako materiál

Smaltované nádobí je většinou vyrobeno z hlíníku a ten je napovrchu chráněn smaltovou vrstvou. Takto upravené nádobí je vhodné pro jakýkoliv druh sporáku. Tedy i pro moderní sklokeramické desky nebo indukční vařiče. Dnes se můžeme již setkat s širokou nabídkou sortimentu. Od nejrůznějších barev až po nejrůznější druhy nádobí. Mezi nejžádanější smaltované nadobí patří hrnce, pekáče a pečící formy (všech možných tvarů). Právě pečící formy ocení hospodyňky, které rády a často pečou. Pekáče jsou vhodné pro jakoukoliv přípravu jídla. Od zapékání těstovin až po pečení buchty.

Za hlavní nevýhodu tohoto materiálu je často pokládána křehkost. Proto je vhodné při manipulaci se smaltovaným nadobím dávat na něj pozor a opatrně jej pokládat. Při neopatrném užívání by se mohla smaltová vrstva odloupnout.

smaltovane-nadobi3

Překvapte své blízké

Pokud chcete překvapit své blízké, využíjte některé z mnoha druhů pečících forem. V nabídkách naleznete jak klasické “babovkové” formy, tak zároveň plno nejrůznějších tvarů - například ryby, beránky, zajíce apod.

Své místo si najde smaltované nadobí také na chalupách a v kuchyních pojatých ve starodávném designu. Přeci jen není vhodné vařit v kuchyni na chalupě s moderním nádobím. Právě zde totiž smalt bude plnit také estetickou součást kuchyně.

Přidejte si článek mezi oblíbené:
  • Print this article!
  • E-mail this story to a friend!
  • Facebook
  • Digg
  • Google
  • del.icio.us
Banner - kuchyňské linky
Výnosy a montáže nábytku

Související články:

Diskuze:

Vyzkoušejte speciálně upravené vyhledávání jen z oblasti kuchyní, kuchyňských linek a nábytku.


Výnosy a montáže nábytku

Poslední články

Co ovlivňuje cenu kuchyňských linek a jak se dají pořídit levně?
Co ovlivňuje cenu kuchyňských linek a jak se dají pořídit levně?
Květen 14, 2015
Dřezové baterie – kterou si zvolit a proč?
Dřezové baterie – kterou si zvolit a proč?
Říjen 16, 2014
Neobvyklé vychytávky do kuchyně
Neobvyklé vychytávky do kuchyně
Leden 22, 2014
Vestavěná mikrovlnná trouba - ano či ne?
Vestavěná mikrovlnná trouba - ano či ne?
Prosinec 12, 2013
Praktický kráječ na banán
Praktický kráječ na banán
Listopad 18, 2013