// článek...

Design

Kuchyňské příbory

Dnes Vám přinášíme článek na téma příbory. K modení kuchyni a modernímu interiéru bytu nepatří jen kuchyňská linka, židle, stůl, ale také jídelní souprava a příbory. Pokud právě vy vlastníte designovou kuchyni, měli by jste přemýšlet nad designovým nádobým a příbory. V dnešní době existuje mnoho druhů příborů. V nabídkách naleznete jak klasické stříbrné příbory, tak zároveň velice odvážné kousky, které spíše připomínají chirurgické pomůcky.

Dlouhodobé trendy

Dlouhodobě jsou nejvíce žádány příbory s jednoduchými tvary, bez jakýchkoliv ornamentů s lesklou úpravou. Pokud si zakoupíte takovou to sadu, nemůžete šlápnout vedle. Nově můžete zakoupit příborové sady s matnou úpravou povrchu, popřípadě vzhledm připomínající platinu. Dnes je však preferovaná jednoduchost a elegantnost s důrazem kladeným na kvalitní materiál. Je tomu především z důvodů automatických myček nádobí, které dávají nejen příborovým sadám zabrat.

Samozřejmě existují příbory s dřevěnými rukojeťmi, zdobenými popřípadě umělohomotnými. Záleží na vkusu, ale jak již bylo řečeno. Příbory pro každodenní používání jsou nejlepší celokovové.

priborove-sady

Kvalita materiálů vs. myčka nádobí

U kvalitních příborových sad se v dnešní době nejčastěji setkáme s celokovovými příbory, které jsou vyrobeny z ušlechtilé oceli 18/10 (18% chromu a 10% niklu). Přímo čepel nožů bývá vyráběna z oceli s obsahem chromu jen 13%. Ostří nože pak bývá upraveno pro svou stálost a ostrost. Právě při nákupu příborů musíte dávat pozor. Levnější sady Vám mohou po pár měsících vyblednout popřípadě se na nich vytvoří skvrny.

priborove-sady2

Do myček můžete dávat i ostatní druhy příborů, avšak je dobré si předem zjistit, jestli jim dlouhodobým umýváním v myčce nějak neublížíte.

Mezi kvalitní značky, které nabízejí příbory určené nejen pro restaurace, patří např. Robert Welch (Anglie), Villeroy & Boch nebo WMF (oba z Německa). Záleží jen na nás, jakým značkám dáme přednost. I zde platí, že za kvalitu se platí. Na druhou stranu je vhodné říci,že každý by měl mít ve své kuchyni přinejmenším jednu sadu kvalitních příborů. Často se právě kvalitní sady příborů volí jako svatební dar.

Přidejte si článek mezi oblíbené:
  • Print this article!
  • E-mail this story to a friend!
  • Facebook
  • Digg
  • Google
  • del.icio.us
Banner - kuchyňské linky
Výnosy a montáže nábytku

Související články:

Diskuze:

Žádný komentář pro článek “Kuchyňské příbory”

Zanechat komentář

Vyzkoušejte speciálně upravené vyhledávání jen z oblasti kuchyní, kuchyňských linek a nábytku.


Výnosy a montáže nábytku

Poslední články

Co ovlivňuje cenu kuchyňských linek a jak se dají pořídit levně?
Co ovlivňuje cenu kuchyňských linek a jak se dají pořídit levně?
Květen 14, 2015
Dřezové baterie – kterou si zvolit a proč?
Dřezové baterie – kterou si zvolit a proč?
Říjen 16, 2014
Neobvyklé vychytávky do kuchyně
Neobvyklé vychytávky do kuchyně
Leden 22, 2014
Vestavěná mikrovlnná trouba - ano či ne?
Vestavěná mikrovlnná trouba - ano či ne?
Prosinec 12, 2013
Praktický kráječ na banán
Praktický kráječ na banán
Listopad 18, 2013