// archiv

Pracovní desky

Rubrika obsahuje 9 článků

Levné stavebniny

Jak vybrat správně malý kuchyňský dřez?

Plánování a renovace malé kuchyňské linky není nikdy nic jednoduchého. Vždy se musí brát v úvahu omezený prostor a s tím přímo souvisí výběr kuchyňské linky a její uspořádání, výběr kuchyňského dřezu a kuchyňských elekrospotřebičů apod. Právě kuchyňský dřez je nepostradatelnou součástí kuchyňské linky a je dobré věnovat jeho výběru čas.
Ačkoliv se to nemusí [...]

Levná kuchyňská linka do panelového bytu

Bydlení v panelákovém bytě přináší každému svému obyvateli neustálí boj s prostorem. Panelákový byt většinou nabízí menší kuchyně než je dnes běžný standart. Zastaralé plechové kuchyňské linky dnes hospodyňky vyměnují za modernější a praktičtější kuchyňské linky, které lze dnes pořídit už za cenu okolo 7 tisíc korun. Nevěříte?
Zastaralovou plechovou linku můžete snadno vyměnit za [...]

Granitové dřezy a desky = originální design

Moderní kuchyňské linky již nemusí obsahovat jen nerezové dřezy tak jak je známe. V dnešní době jsou čím dál více populární tzv. granitové dřezy. Granit (známý také jako žula) je vyvřelá hornina a jedná se tedy o „kámen“. Moderní granitový dřez je dnes vyroben z mnoha složek a nejedná se tedy o ucelený kus kamene [...]

Nerezová pracovní deska v kuchyni

Pracovní deska je nedílnou součástí každé kuchyňské linky. Pracovní desky mohou být vyrobeny hned z několika druhů materiálu. Dnes bychom Vám rádi ukázali, že lze využít jako materiál také nerez. Nerezová pracovní deska byla využita v nejnovější tvorbě italského výrobce kuchyní Strato. Firma Strato patří mezi renomované italské výrobce kuchyní a je známa svou vysokou [...]

Osvětlení do kuchyně

Aby jste mohli v kuchyni připravovat jídlo pohodlně a cítili se příjemně, je důležité zvolit správné osvětlení kuchyňské linky a prostoru v kuchyni. Extistuje hned několik kritérií, podle kterých svítidla do kuchyně vybírat. Zároveň osvětlení plní i funcki designovou a musí se do interiéru hodit.

V kuchyni obecně musí být dostatek světla. Pokud nemá kuchyňská [...]

Renovace kuchyně (levně)

Renovace kuchyně (kuchyňské linky) nemusí být vždy velkou finanční investicí. Typickým příkladem může být, že se přistěhujeme do nového bytu, kde se již kuchyňská linka nachází a zároveň její stáří a opotřebovanost není velké a není nutné přímo tuto linku měnit za novou. A právě zde je vhodné přistoupit jen k menší renovaci.
Čeho se [...]

Eko-Friendly kuchyně

Ekologie hýbe světem a proto se není čemu divit, že se začaly vyráběť i tzv. Eko-Friendly kuchyně a kuchyňské linky. V naší republice není ještě příliš tento přístup známý a rozšířený, avšak na druhé straně Zeměkoule (přesněji v USA ve státě Texas) jsou mnohem dále.

Jak můžete sami vidět na obrázcích, kuchyňská linka se téměř [...]

Kuchyňské dřezy - tipy a rady

Kuchyňské linky se během své historie významně měnily, zdokonalovaly a stále se vylepšovaly. Avšak i přes všechny změny v posledních desítkách let, zůstává jedna věc stále součástí kuchyně. A touto věcí je právě kuchyňský dřez. I tak nenápadná věc jako dřez doznala velkého vývoje během své historie. V dnešní době je nejdůležitějším parametrem u [...]

Kuchyňská pracovní deska

V dnešním článku se zaměříme především na pracovní desku kuchyňské linky. Ta je velice důležitá součást kuchyňských linek a dá se označit jako základ kuchyně. Jedná se totiž o nejvíce používanou část kuchyně a proto je i nejvíce namáhanou a často nejvíce poznamenanou dlouhodobým používáním.
Základním kritériem pro výběr pracovní desky by měl být [...]